Statystyki

  • Odwiedziło nas: 136171
  • Do końca roku: 93 dni
  • Do wakacji: 266 dni

Kalendarium

Piątek, 2023-09-29

Imieniny: Michaliny, Michała

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Podstrona klasy I

Zajęcia klasy 1 z udziałem psa

 Dzisiaj na Balatonie klasa 1 w ciekawy sposób spędziła lekcje, a to dzięki  spotkaniu z Panią Dominiką Skorupa, która przyszła ze swoim psem Karmelem. Podczas spotkania, dzieci poznały zasady postępowania z nieznanym psem, jak się chronić  w razie ataku. Bardzo podobało im się jak pies wykonywał komendy oraz biegał za frisbee. Na koniec dzieci również miały swój tor przeszkód, który pokonały w bardzo dobrym czasie. Zajęcia te dały wiele radości, były pouczające i pełne emocji. Bardzo dziękujemy Pani Dominice za ciekawie spędzony czas.

Szukamy zajączka

5.04 klasa 1 szukała wielkanocnego zajączka. Na szkolnym placu zabaw dzieci znalazły prezenty, a w klasie czekały na nich babeczki i soczek. 

Spacer z Panem leśniczym

4.04  klasa 1 wraz z wychowawczynią Panią Darią Pieczara oraz Panem leśniczym Adamem Janickim wybrała się na spacer do lasu. Pan leśniczy podczas spaceru opowiadał dzieciom o drzewach, zwierzętach oraz czego nie należy robić podczas spacerów do lasu. Dzieci uważnie słuchały Pana Adama , ale miały też do niego mnóstwo pytań związanych z otaczająca nas przyrodą. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi z ciekawą wycieczkę.

Poznajemy zawody naszych rodziców.

      W środę 22.03 klasę 1 odwiedziła Pani Justyna Pawlak mama Karola, która przybliżyła dzieciom swój zawód – radcy prawnego. Z wielkim skupieniem słuchali informacji, które przekazała im mama Karola. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek dotyczących zawodu, ale same również miały dużą wiedzę o sądzie i jego pracownikach.  Poznały jakie mają prawa, ale także obowiązki. Pani Justyna przyniosła również piękne kolorowe książeczki, smycze oraz słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie  ciekawej lekcji i zapraszamy innych rodziców.

Witamy Pierwszy Dzień Wiosny

        We wtorek 21 marca klasa 1 wraz z Rodzicami po południu spotkała się na Balatonie, aby przywitać pierwszy dzień wiosny. Dzięki uprzejmości Pana Helmuta Starosty oraz Waltera Panic, dzieci miały okazję przejechać się „podwodą” czyli  myśliwskim wozem z Koła Łowieckiego „Hubertus” w Opolu. Podczas przejażdżki dzieci w lesie dokarmiły zwierzęta, a kiedy wróciły na Balaton upiekły kiełbaski, które zajadały z apetytem. Bardzo dziękujemy Kołu Łowieckiemu „Hubertus” za poczęstunek i wypożyczenie przyczepy, a Pani Helmutowi i Walterowi za pomoc  zorganizowaniu  imprezy.

Dzień kredki

Dzień 22.10 na zajęciach świetlicowych klasa 1 obchodziła Dzień kredki. Dzieci znają różne rodzaje kredek, poznały ich produkcję podczas oglądania filmu. Były zadania matematyczne związane z kredkami. Na koniec dzieci  wykonały piękne kredki wyklejając je kolorowym papierem.  

 

Pamiętamy o zmarłych

Dziś 27 października 2022r. klasa 1 pamiętając o zmarłych wybrała się na cmentarz w Brzeziu w celu uporządkowania zaniedbanych grobów. Przynieśli rękawice, narzędzia ogrodnicze i wykazali się zaangażowaniem i pracowitością przy zgrabianiu liści, wyrywaniu trawy i chwastów. Radością napawa fakt, że potraktowali  sprzątanie cmentarza jako lekcję szacunku i pamięci o przodkach. Akcja zakończyła się pieczeniem kiełbasek, które po pracowitym dniu bardzo dzieciom smakowały. Dzięki uprzejmości Pana Helmuta Starosty dowiedziały się również kilka ciekawostek dotyczących zwierząt, a kiełbaski ufundowało Koło Łowieckie „Hubertus” w Opolu.

Robimy sałatkę warzywną

         6 października był  pysznym dniem w  klasie I. O warzywach i owocach uczniowie klasy I wiedzą bardzo dużo. Potrafią je rozpoznać nawet z zamkniętymi oczami uruchamiając zmysły dotyku, smaku i węchu. Każdy uczeń już wie, jak ważne jest jedzenie warzyw i owoców – nie tylko dlatego, że są smaczne, ale przede wszystkim – zawierają mnóstwo witamin, które chronią i wzmacniają nasz organizm. Dlatego też  zrobiliśmy pyszną  sałatkę warzywną.

 Zajęcia dostarczyły dzieciom wrażeń smakowych i dotykowych. Dzieciaki z apetytem zajadały swoje pyszne sałatki, które przecież same przygotowały. Było wesoło i smacznie!

Więcej zdjęć w galerii na FB