Statystyki

  • Odwiedziło nas: 181962
  • Do końca roku: 303 dni
  • Do wakacji: 110 dni

Kalendarium

Niedziela, 2024-03-03

Imieniny: Kingi, Maryna

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Podstrona klasy - wychowawca Daria Pieczara

Robimy pyszny sok

 Podsumowując temat o ,zdrowiu dzieci przygotowały pyszny sok owocowo - warzywny. Największą frajdę dzieciom sprawiły samodzielne wkładanie owoców do sokowirówki. Sok tak smakował, że dzieci podchodziły kilka razy po dokładkę. I o to właśnie chodzi warzywa i owoce to samo zdrowie.

Lekcja z panią pielęgniarką

 28.02 z wizytą w naszej klasie była Pani pielęgniarka, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat szeroko pojętego zdrowia. Usłyszeliśmy jak dbać o zmysł wzroku i słuchu. Dziękujemy Pani Uli za ciekawą lekcję na której dowiedzieliśmy się wiele cennych informacji na temat naszego zdrowia.

Klasa 2 z wizytą w Domu Opieki Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.

Dziś klasa 2 wraz z wychowawczynią Panią Darią Pieczarą, Panią Gabrielą Kampą i wolontariuszami - Sonią, Florianem i Kewinem wyruszyła na spotkanie do podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.
W czasie spotkania dzieci zaprezentowały jasełka, które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Dzieci spotkały się z cudownym przyjęciem, a w nagrodę za swój występ otrzymały słodki upominek i zaproszenie do kolejnych odwiedzin.

Warsztaty świąteczne w klasie 2

14 grudnia wraz z Panią Kamila Wilczyńska odbyły się warsztaty świąteczne w naszej klasie. Dzieci przygotowały bombki metodą Decoupage oraz świąteczne stroiki, które zamknęły w słoikach. Dzieci były bardzo kreatywne podczas wykonywania swoich prac. Bardzo dziękuję Pani  Agnieszce Miskowiec,która przygotowała nam drewniane bombki,  a Pani Kamili Wilczyńskiej za organizację warsztatów i  poświęcony czas.

Zajęcia klasy 1 z udziałem psa

 Dzisiaj na Balatonie klasa 1 w ciekawy sposób spędziła lekcje, a to dzięki  spotkaniu z Panią Dominiką Skorupa, która przyszła ze swoim psem Karmelem. Podczas spotkania, dzieci poznały zasady postępowania z nieznanym psem, jak się chronić  w razie ataku. Bardzo podobało im się jak pies wykonywał komendy oraz biegał za frisbee. Na koniec dzieci również miały swój tor przeszkód, który pokonały w bardzo dobrym czasie. Zajęcia te dały wiele radości, były pouczające i pełne emocji. Bardzo dziękujemy Pani Dominice za ciekawie spędzony czas.