Statystyki

  • Odwiedziło nas: 207340
  • Do końca roku: 222 dni
  • Do wakacji: 29 dni

Kalendarium

Czwartek, 2024-05-23

Imieniny: Leoncjusza, Michała

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Laboratoria przyszłości

Projektujemy w Tinkercad

W ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości zostały zakupione drukarki do druku 3D.  Na zajęciach informatyki uczniowie klasy ósmej poznali zasady projektowania 3d. Wykonali swoje pierwsze projekty w programie Tinkercad. 

Robimy ozdoby świąteczne

W rammach zajęć informatyki uczniowie klasy III przy pomocy długoipsu 3D zakupionego w ramach programu Laboratoria Przyszłości  wykonali ozdoby swiąteczne.

Poznajemy klocki Lego

Klasa III poznaje klocki Lego Spike

Europejski Tydzień Kodowania Code Week

         W piątek 18 listopada  zakończyliśmy CodeWeek 2022, czyli Europejski Tydzień Kodowania. U nas w szkole nie był to tylko tydzień, ale przez cały miesiąc uczniowie w ramach lekcji informatyki mogli rozpocząć lub kontynuować swoją przygodę z kodowaniem i programowaniem.  Kodowanie odbywało się m.in. na macie, papierze, za pomocą tablicy multimedialnej oraz z wykorzystaniem gry Scottie Go! Edu zakupionej w ramach programu  „Laboratoria Przyszłości”. Uczniowie uczestniczyli również  w warsztatach z programowania robotów Photon  i Dash oraz programowali w PixBlocks. Wszyscy chętnie stawiali czoła przygotowanym zadaniom i uczyli się współpracy. Dla wszystkich była to dobra zabawa oraz nabywanie nowych doświadczeń w pierwszych krokach programowania.#LaboratoriaPrzyszłości

Kreatywne patyczki

Uczniowie klasy III bawią się kreatywnymi patyczkami