tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Rok szkolny 2022/23

Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży i Dzieci

22 maja na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków odbyły się Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży i Dzieci.
17 uczniów z naszej szkoły walczyło o awans do Mistrzostw Województwa SZS i WZ LZS.
Sztafeta szwedzka na dystansie 400/300/200/100 m w kategorii dziewcząt zajęła I miejsce.
W sztafecie pobiegły Emilia Zdzuj, Eliza Stanik, Łucja Tarkowska, Vivienne Glatki

Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Koszykówce

Dnia 25 stycznia zostały rozegrane Igrzyska Dzieci i Młodzieży w Koszykówce dziewcząt i chłopców Gminy Dobrzeń Wielki.

Gościliśmy na naszej hali Zespoły z PSP z Chróścicić, ZSP w Kup, PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim.
Po zaciętych walkach nasi uczniowie zajęli:
II miejsce dziewczyny - Igrzyska Dzieci
IV miejsce chłopcy- Igrzyska Dzieci
III miejsce chłopcy- Igrzyska Młodzieży
Gratulujemy naszym zawodnikom.

Mistrzostwa Powiatu w Tenisie Stołowym

Mistrzostwa Powiatu w tenisie stołowym z udziałem uczniów klasy 4 oraz najmłodszej zawodniczki turnieju Hani Owsiak z klasy 1, która rywalizowała godnie z uczennicami z klasy 6. W igrzyskach dzieci w rywalizacji indywidualnej w Niemodlinie Tomasz Owsiak zajął 3 miejsce i awansował do finału wojewódzkiego. Emilia Wenzke zajęła 4 miejsce również uzyskała awans do Mistrzostw Województwa.
Tomasz Owsiak i Marek Kita drużynowo zajęli miejsce 3. W kategorii dziewcząt drużynowo Emilia Wenzke i Hania Owsiak zajęły 2 miejsce i awansowały do Finału Wojewódzkiego.Wszyscy uczniowie na co dzień trenują w klubie: Stowarzyszenie Tenisa Stołowego Brynica.

Mistrzostwa Gminy w Tenisie Stołowym

5 grudnia w sali w Chróścicach rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy w tenisie stołowym . Gratulujemy bardzo dobrego występu naszym uczniom i uzyskania awansu do Mistrzostw Powiatu, które odbędą się 15 grudnia. Brawo dla naszej najmłodszej uczestniczki Hani Owsiak z klasy 1.
Mistrzem Gminy w Igrzyskach Dzieci został Tomek Owsiak z klasy 4. Drugie miejsce zajął Marek Kitaz klasy 4, w kategorii dziewcząt Emilia Wenzke z klasy 4 zajęła 2 miejsce, a Hania Owsiak 4 miejsce.
W tenisie stołowym drużynowo PSP nr 3 zwyciężyło w kategorii dziewcząt i chłopców
Należy zaznaczyć, że taki dobry wynik w zawodach uczniowie uzyskali, gdyż systematycznie trenują w klubie w Brynicy pod okiem pana Marcina Kondzielii.

Nasi uczniowie Mistrzami Gminy w Małym Olimpijczyku

Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły: Kacper Cossbau kl.4, Tomasz Owsiak kl.4, Florian Kubis kl.4, Wojtek Gawrylin kl. 4, Marek Kita kl.4, Tomek Włodarczyk kl.4, Jakub Jakubczyk kl.3, Jakub Wesołowski kl.3, Nataniel Włodarczyk kl.2 wywalczyli tyłu Mistrza Gminy w "Małym Olimpijczyku"i uzyskali awans do półfinału powiatu, który odbędzie się 16 grudnia w Dąbrowie .
Turniej gier i zabaw odbył się 1 grudnia w PSP w Chróścicach z udziałem wszystkich szkół z naszej gminy.
Nasze dziewczynki również bardzo dobrze się zaprezentowały zajmując drugie miejsce w gminie.
Drużyna wystąpiła w składzie: Emilia Wenzke kl.4, Emilia Zdzuj kl.4, Eliza Glied kl.4, Sonia Sudoł kl.4, Vivienne Glatki kl.3, Milena Świtała kl.3, Hania Mościcka kl.3, Amelia Waindok kl.3, Malwina Gawor kl.2,

Finał Grand Prix Opolszczyzny

Finał Grand Prix Opolszczyzny w biegach przełajowych z udziałem naszych uczniów. Grupa uczniów reprezentująca barwy LUKS Podium Kup pod opieką nauczyciela wf brała udział w bardzo wymagających biegach rozgrywanych w Głuchołazach. Gratulujemy udziału .

Biegi Crossowe w Korfantowie

Nasi uczniowie na co dzień trenujący w LUKS Podium Kup, wzięli udział w Biegach Crossowych w Korfantowie z okazji 104 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Bardzo duża impreza, wielu zawodników. Nasi uczniowie zdobyli kolejne doświadczenie. W zawodach wzięli udział: Vivien Glatki 6 miejsce, Wojciech Gawrylin, Julia Bilińska, Florian Kubis, Emilia Zdzuj, Kevin Kupczyk, Eliza Stanik, Gabriel Stanik, Maja Żołnowska.

Mistrzostwa Gminy w Dwa Ognie

3 listopada wszystkie szkoły z naszej gminy uczestniczyły w Mistrzostwach Gminy w dwa ognie. W rozgrywkach sportowych uczestniczyli uczniowie z rocznika 2012 i młodsi.
Naszą szkołę reprezentowała drużyna dziewcząt w składzie: Emilia Zdzuj, Emila Wenzke, Łucja Tarkowska, Wioletta Szczygieł, Sonia Sudoł, Milena Kaczor, Eliza Glied, Hania Mościcka, Amelia Waidok, Vivienne Glatki.
Drużyna chłopców wystąpiła w składzie: Tomasz Owsiak, Marek Kita, Wojtek Gawrylin, Florian Kubis, Tomasz Włodarczyk, Jakub Jakubczyk, Dominik Gajowniczek, Filip Czekanowski.
Dziewczęta zajęły 2 miejsce, chłopcy również zajęli 2 miejsce przegrywając awans do półfinału powiatu jednym punktem z PSP nr 1 w Dobrzeniu Wielkim. Gratulujemy udziału .

Mistrzostwa Gminy w Halowej Piłce Nożnej

II miejsce naszych chłopców w Igrzyskach Młodzieży
II miejsce Igrzyskach Dzieci dziewcząt i III miejsce chłopców!!!
W tym tygodniu na hali sportowej w Dobrzeniu Wielkim odbyły się Igrzyska Dzieci i Młodzieży w halowej piłce nożnej dziewcząt i chłopców.
W Igrzyskach Młodzieży chłopców najlepszym okazał się zespół:
PSP z OS w Dobrzeniu Wielkim
PSP nr 3 w Dobrzeniu Wielkim
PSP Chróścice
Naszą drużynę reprezentowali uczniowie w składzie:
Marco Polok, Kamil Szczepaniak, Fabian Kałuża, Mateusz Krzemiński, Sebastian Piechota, Gabriel Stanik, Oliwer Starosta,

Powiatowe Biegi Przełajowe

Powiatowe biegi przełajowe w Dąbrowie z udziałem uczniów klas 3, 4 i 5 gratulujemy udziału.