Statystyki

  • Odwiedziło nas: 206531
  • Do końca roku: 225 dni
  • Do wakacji: 32 dni

Kalendarium

Poniedziałek, 2024-05-20

Imieniny: Bazylego, Bernardyna

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Rok szkolny 2023/24

Wycieczka do Kopalni Srebra

Dnia 16 maja klasy 2 i 3 SP pojechały na wycieczkę do Tarnowskich Gór, gdzie zwiedzaliśmy Kopalnię Srebra. Dzieci usłyszały legendę o tym skąd wzięło się srebro w Tarnowskich Górach oraz obejrzały wystawy multimedialne. Następnie windą zjechaliśmy pod ziemię, aby przejść wąskimi korytarzami kopalni, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć Skarbnika oraz efekty pracy gwarków. Największą atrakcją było przepłynięcie łodzią wodnym korytarzem. Spod kopalni wyruszyliśmy do Radzionkowa, gdzie znajduje się Muzeum Chleba. Zgromadzone zostały tam eksponaty zbierane przez wiele lat, które służyły do wytwarzania chleba. Dzieci też obejrzały projekcję filmu "CHLEB" , gdzie poznały historię chleba, jego pochodzenie i proces produkcji oraz tradycje z nim związane. Największą atrakcją w muzeum było własnoręczne wykonanie chlebowych plecionek, które później skonsumowały. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła dzieciom wiele wrażeń.

Trzecioteścik

Dnia 9 maja uczniowie klasy 3 pisali swój pierwszy egzamin- Trzecioteścik. Zmagali się z zadaniami z polskiego , matematyki i przyrody. Zdaniem dzieci zadania nie były zbyt trudne. Humory i dobre nastroje dopisywały.

Pielgrzymka dziękczynna klasy III

W środę 8 maja dzieci pierwszokomunijne z klasy III wraz z księdzem Janem Polokiem, księdzem wikarym Wojciechem Kuzyszynem oraz swoją wychowawczynią Darią Libawską udały się na pielgrzymkę na Górę Św. Anny. Dzieci w swoich białych albach uczestniczyły we mszy świętej w Bazylice Świętej Anny. Później w Domu Pielgrzyma zjadły śniadanie i udały się pod ołtarz papieski, Grotę lurdzką oraz pod pomnik Jana Pawła II. Po przerwie na zakup pamiątek udały się do Kamienia Śląskiego. Tam zwiedzały pałac,park, sanatorium oraz modliły się w kaplicy Św. Jacka.

Rozstrzygnięto konkurs na projekt koszulki sportowej dla uczniów PSP!

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas 4,5,6. Wyróżnienia w konkursie otrzymały Emilia Zdzuj, Karolina Chmielniak, Paulina Pampuch, Julia Jankowska i Lena Cebula.
Zwycięzcami konkursu zostały uczennice klasy czwartej Amelia Waidok, Hanna Mościcka, Nina Polok, Vivienne Glatki.
Gratulujemy zaangażowania i dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie biletów do kina.

Rozstrzygnięto konkurs na projekt koszulki sportowej dla uczniów PSP!

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas 4,5,6. Wyróżnienia w konkursie otrzymały Emilia Zdzuj, Karolina Chmielniak, Paulina Pampuch, Julia Jankowska i Lena Cebula.
Zwycięzcami konkursu zostały uczennice klasy czwartej Amelia Waidok, Hanna Mościcka, Nina Polok, Vivienne Glatki.
Gratulujemy zaangażowania i dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie biletów do kina.

Orzeł matematyczny

11 uczniów klasy 2 PSP wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym organizowanym przez Konkursy Delta.

Adam Cebula zdobył 19 miejsce, Antoni Skorupa i Alicja Wojtasek 21 miejsce, 22 miejsce Oliwia Strzys i Michał Stawiński oraz Jakub Rippel, który zdobył 25 miejsce. W konkursie udział również wzięli: Tymon Kassak, Maria Miśkowiec, Karol Pawlak, Piotr Pisz, Jonasz Zdera. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na wyniki kolejnej edycji.

Odkrywamy Wielką Brytanię: Projekt uczniów klasy 5

W ramach zajęć z języka angielskiego uczniowie klasy 5 wzięli udział w fascynującym projekcie poświęconym krajom Wielkiej Brytanii: Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii i Irlandii Północnej.
Projekt ten nie tylko rozwija umiejętności językowe uczniów, ale także pozwala im zgłębić historię, kulturę i tradycje tych wyjątkowych regionów.
 
 

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego " Look at me!"

Dnia 25 kwietnia odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "Look at me!"
Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, śpiewając i recytując wiersze.
Spośród uczestników I miejsce zajęła Helena Urbańska, uczennica Szkoły Podstawowej w Chróścicach, II miejsce - Emilia Strzała, a III - Małgorzata Rapacz, uczennice Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się w czasie kolejnej edycji konkursu „Look at me!

Wycieczka na Ślężę.

Uczniowie kasy 4, 5 i 6 uczestniczyli w wycieczce ma górę Ślęża. Nie była to zwykła wyprawa w góry, lecz nauka posługiwania się mapą, kompasem i busolą.
Odbył się także bieg na orientację, w którym uczniowie poradzili sobie świetnie. Na zakończenie było pieczenie kiełbasek, gry i zabawy oraz relaks na łonie natury. Pogoda dopisała uczniowie wrócili uśmiechnięci i zadowoleni.

Wyjazd do filharmonii

Dnia 16 kwietnia 2024r. klasy 2 i 3 SP pojechały po raz kolejny do Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, aby wziąć udział w warsztatach muzycznych. Tym razem tematyka zajęć dotyczyła instrumentów strunowych. Pani Katarzyna Wybraniec oraz pracownicy filharmonii - Laura i Szymon- zaprezentowali dzieciom budowę oraz brzmienie skrzypiec, wiolonczeli i gitary.

Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów mógł spróbować swoich sił i zagrać na wybranym instrumencie. To były fascynujące lekcje muzyki.