Statystyki

  • Odwiedziło nas: 98517
  • Do końca roku: 217 dni
  • Do wakacji: 26 dni

Kalendarium

Niedziela, 2023-05-28

Imieniny: Augustyna, Ingi

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Podstrona klasy III

Klasowy Konkurs Recytatorski wierszy Juliana Tuwima

Dnia 5.04. 2023 r. w klasie III odbył się Klasowy Konkurs Recytatorski wierszy Juliana Tuwima. Głównymi celami konkursu było popularyzowanie twórczości Juliana Tuwima oraz rozwijanie dziecięcych talentów i zdolności. Dzieci pięknie nauczyły się wierszyków i mimo tremy wystąpiły przed komisją i swoimi rówieśnikami. Wśród recytowanych wierszy znalazły się następujące utwory: Dyzio marzyciel, Rzepka, Bambo, Okulary, Kotek, Lokomotywa, Spóźniony słowik, Grześ, Abecadło, Dwa Michały.
 

Lekcja biblioteczna - "Jak z bajki - spotkania z muzyką i literaturą"

         Dnia 27 marca uczniowie klasy 3 odwiedzili Miejską Biblioteką Publiczną w Opolu, aby wziąć udział w lekcji bibliotecznej  " Jak z bajki - spotkania z bajką i muzyką".   Podczas zajęć dzieci otrzymywały różne muzyczne wyzwania ( śpiewały, tańczyły, dyrygowały, improwizowały, grały na instrumentach), aby zdobyć tytuł: "Muzycznego dziecka". Oczywiście klasa trzecia z  zadaniami poradziła sobie śpiewająco.

To była bardzo inspirująca i ciekawa  lekcja. 

Artystyczne Opole - kolejna wycieczka w ramach projektu Mały Opolanin

            22 marca klasa III wraz z wychowawczynią Katarzyną Wojnarowską  uczestniczyła w drugiej wycieczce w ramach projektu  “Mały Opolanin”. Wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Amfiteatru. Korzystając z okazji trzecioklasiści dali popis swoich umiejętności wokalnych i na jego deskach  zaśpiewali  swoją ulubioną piosenkę.

Kolejnym punktem wycieczki  było zwiedzanie multimedialnego Muzeum Polskiej Piosenki, gdzie uczniowie mieli okazję poznać historię polskiej muzyki i festiwalu opolskiego, wysłuchać ulubionych piosenek oraz  poprzymierzać festiwalowe stroje. Na zakończenie wycieczki w Miejskim Domu Kultury uczniowie wzięli udział w warsztatach artystycznych : muzycznych i rytmicznych.  Dzisiejsze spotkanie okazało się bardzo interesujące i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

Lektura w pudełku - Karolcia

     Uczniowie klasy 3  przygotowali lekturę w pudełku, w którym zamieścili „skarby” związane z treścią przeczytanej książki. W  środku znalazły się wyszukane przedmioty, własnoręcznie wykonane rysunki oraz postaci kojarzące się z treścią utworu. Dzięki temu zadaniu dzieci wykazały się znajomością treści lektury, ale przede wszystkim pomysłowością i kreatywnością. Podczas prezentacji swojego pudełka doskonalili umiejętność wypowiadania się, a szczególnie argumentowania dlaczego taki drobiazg wybrali ?
Wszystkie prace zasługują na pochwałę! Wielkie brawa. 

Moja wymarzona szkoła

Uczniowie klasy III puścili wodze fantazji i stworzyli swoje szkoły marzeń. 

Ich szkoła marzeń miałaby basen, korty tenisowe, jacuzzi, parkur, stajnię, tor do jazdy gokartami, kuchnię w której dzieci samodzielnie przygotowywałyby  posiłki. Po lekcjach, które trwałyby 30 minut dzieci mogłyby odpoczywać na tarasie zlokalizowanym na dachu, skakać na trampolinie lub obcować ze zwierzętami, bo na terenie szkoły byłoby ich wiele . Dyrektor szkoły byłby jak dobra wróżka, która potrafiłaby  spełniać wszystkie życzenia dzieci, a nauczyciele zawsze byliby życzliwi i uśmiechnięci. 

Lekcja kleksografii

Wcielając się w uczniów Pana Ambrożego Kleksa klasa III wzięła udział  w lekcji kleksografii . Oto jakie prace powstały 

Wycieczka do Opola

W poniedziałek 24 października uczniowie klasy III uczestniczyli w pierwszej z trzech wycieczek do Opola, w ramach projektu "Mały Opolanin". 

Tego dnia dzieci wzięły udział  w  warsztatach z emisji głosu oraz plastycznych na których lepiły z  gliny. Po warsztatach klasa III  zwiedzała opolski rynek.

Zwieńczeniem wycieczki była wizyta na  Wieży  Piastowskiej, podczas której uczniowie poznali wiele legend dotyczących Piastów, a ze szczytu ponad 30 metrowej wieży  podziwiali  panoramę Opola i okolic .