Statystyki

  • Odwiedziło nas: 98479
  • Do końca roku: 217 dni
  • Do wakacji: 26 dni

Kalendarium

Niedziela, 2023-05-28

Imieniny: Augustyna, Ingi

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Rok szkolny 2022/23

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

W dniach 11 i 12 maja  uczniowie klasy III napisali swój pierwszy poważny egzamin. Zmierzyli się z zadaniami z edukacji polonistycznej,  społecznej oraz matematycznej. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki tzw. Trzecioteściku. 

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

12.05 w naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs z języka angielskiego skierowany dla klas 1-5, który zorganizowały Daria Pieczara i Marta Piętka.    Do konkursu zgłosiło się 19 uczniów. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje wybrane wiersze i piosenki. Jury oceniając  brało pod uwagę dykcję, poprawność językową,  walory głosowe oraz ogólny występ artystyczny. Ponieważ z klas 4,5 zgłosiła się tylko 1 osoba, jury postanowiło przyznać po 2 pierwsze, 2 drugie i 2 trzecie miejsca.

Pielgrzymka dziękczynna klasy III

W środę 10 maja dzieci pierwszokomunijne z klasy  III wraz z księdzem proboszczem  Janem Polokiem, księdzem wikarym Wojciechem Kuzyszynem oraz swoją  wychowawczynią Katarzyną Wojnarowską udały się na pielgrzymkę na Górę Św. Anny.

Po dotarciu na miejsce dzieci ubrane w białe alby uczestniczyły we mszy świętej dziękczynnej za dar przyjęcia Komunii Św. w Bazylice Świętej Anny. 

Wycieczka klasy 1

5 maja klasa 1 wybrała się na wycieczkę do Głogówka i Olszowej.
Najpierw udaliśmy się do firmy FILPLAST w Głogówku, gdzie dzięki uprzejmości Pana Michała Kubisa mogliśmy zobaczyć linię produkcyjną okien. Dzieci poznały etapy powstawania okien, a później wzięły udział w quizie, w czasie którego bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące tego, co wcześniej zobaczyły. Na koniec dzieci otrzymały upominki.
Bardzo dziękujemy pracownikom firmy FILPLAST za ciekawe przybliżenie dzieciom sposobu produkcji okien i drzwi.
 
 

Wycieczka klasy 2 i 3 do Funzeum

Czy w muzeum można się dobrze bawić?? Można!!! Tym bardziej jeżeli będzie to Funzeum.  Dzisiaj przekonali się o tym uczniowie klasy 2 i 3, którzy zwiedzili Muzeum Światła i Kolorów w Gliwicach. Znajduje się tam kilkadziesiąt multisensorycznych eksponatów i instalacji wchodzących w skład wystaw Kolor i Światło. Gliwickie muzeum wykorzystuje nowoczesne technologie cyfrowe i umożliwia dzieciom zdobywanie wiedzy w sposób: nowoczesny, interesujący i zapewniający rozrywkę.

Przemieszczając się pomiędzy  kolorowymi pokojami czuliśmy się  jakbyśmy byli w bajkowym świecie.

To był piękny i radosny dzień. Sami zobaczcie !

Więcej zdjęć na naszym FB: https://www.facebook.com/PSP3DobrzenWielki/photos/pcb.1034316887973612/1034313771307257/

Wizyta w OSP

4.05 klasa 1 i 2 wybrała się na spacer do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzeniu Wielkim. W straży czekali już na nas strażacy ochotnicy, którzy bardzo interesująco opowiadali o zawodzie strażaka oraz pokazywali sprzęt z którego korzystają podczas akcji. Oczywiście największą atrakcją dla dzieciaków było lanie wody, a także wejście do każdego samochodu, łódki oaz przymierzanie strojów. Nie zapomnieliśmy również o ich święcie, które obchodzili tego dnia  dzieci zaśpiewały sto lat i  wręczyły upominek. Strażacy również mieli dla nich słodki upominek. Bardzo dziękujemy za tak  wspaniałą prelekcję i życzymy bezpiecznych powrotów z akcji.

Więcej zdjęć na FB: (9) Facebook

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej

28 kwietnia 2023r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kup odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej dla klas IV – VIII Publicznej Szkoły PodstawowejWzięło w nim udział 9 uczniów.  Przedsięwzięcie miało na celu rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich dzieci oraz popularyzowanie twórczości poetki, która w tym roku obchodzi setną rocznicę swoich urodzin. Warto przypomnieć, że Senat RP uhonorował jej imieniem rok 2023. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością tekstu oraz umiejętnościami recytatorskimi. Naszą szkołę reprezentowała Emilia Zdzuj z klasy IV oraz Julia Jankowska i Kevin Kupczyk z kl.V, którzy zostali przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego – Panią Lidię Majchrak. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, gdyż wszystkie występy były na najwyższym poziomie. Przy ocenie występów zwracano uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Kevin Kupczyk zajął II miejsce, a Julia Jankowska III.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Spotkanie z panią dietetyk

27 kwietnia w naszej szkole zrobiło się smacznie i kolorowo, a to za sprawą pani dietetyk Martyny Godlewskiej. Przeprowadziła ona prelekcję na temat " Kolorowy świat warzyw i owoców na talerzu. Napoje mleczne źródło wapnia w diecie dziecka". Zajęcia składały się z dwóch części: edukacyjnej i kulinarnej. W części edukacyjnej dzieci poznały zasady prawidłowego odżywiania, natomiast w drugiej samodzielnie wykonały zdrową i pyszną sałatkę owocową. W międzyczasie dzieci oglądały również filmiki edukacyjne "Ekipa Chrumasa", które mówiły o zdrowych nawykach żywieniowych. Każda klasa otrzymała również dyplom za udział w warsztatach.

Więcej zdjęć na naszym FB:(6) Facebook

Spotkanie w ramach akcji " Bajeczni adwokaci"

W dniu 26 kwietnia 2023 r. w ramach akcji „Bajeczni Adwokaci” zorganizowanej przez Naczelną Radę Adwokacką gościliśmy w szkole naszą absolwentkę Panią mecenas Melanię Kessler, której towarzyszył sympatyczny miś.

  Celem tego  spotkania było zapoznanie uczniów klasy 3 z  zawodem adwokata. W ramach spotkania dzieci wysłuchały bajki pt. „Leśne sprawy Misia Adwokata” autorstwa Ewy Ruszkiewicz. Bajka opowiadała o przygodach Misa Adwokata, który pomagał mieszańcom lasu rozwiązywać trudne sprawy. Z bajki dzieci w przystępny sposób dowiedziały się kim jest adwokat, na czym polega jego praca , jak wygląda i nazywa się jego strój oraz miejsce pracy.

 

Żywa lekcja przyrody

Dnia 25 kwietnia do naszej szkoły przybył niezwykły wirtuoz ptaków, Krzysztof Szumski. Ten prawdziwy pasjonat opowiadał dzieciom o życiu i obyczajach ptaków. Obalił również mit, że sowy to mądre głowy, ale dowiedzieliśmy się również jakimi wspaniałymi gospodarzami,partnerami i rodzicami są sowy. Panu Krzysztofowi towarzyszyły: puchacz Gaja, puszczyk Szira oraz myszołowiec Azir. Każde dziecko mogło z pomocą sokolnika wziąć myszołowca na ręce oraz pogłaskać sowy. Spotkaniu towarzyszyły ogromne emocje, a uczniowie poznali mnóstwo ciekawostek na temat tych niezwykłych ptaków.