Statystyki

  • Odwiedziło nas: 226972
  • Do końca roku: 161 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kalendarium

Wtorek, 2024-07-23

Imieniny: Sławy, Sławosza

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Rok szkolny 2022/23

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

W piątek 23 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Rok pełen nowych doświadczeń i zdobytej wiedzy.
Jak co roku dyrekcja wraz z wychowawcami nagrodziła uczniów szczególnie zaangażowanych w działaniach na rzecz szkoły, Samorządu Uczniowskiego, wykazujących się wysokimi wynikami w nauce, zachowaniu oraz reprezentujących szkołę lub angażujących się w konkursach i zawodach sportowych.

Wszystkim Uczniom gratulujemy i życzymy bezpiecznych i udanych wakacji!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na FB: 

Facebook

Facebook

 

 

Gala Sportu

 
„Sukcesu nie mierzy się ilością pucharów, ale tym, jaki dystans musiałeś przebyć, aby dotrzeć w miejsce, w którym jesteś, stamtąd, gdzie byłeś.”
 
22 czerwca odbyła się w naszej szkole Gala Sportu podczas, której nagrodzono naszych uczniów za sukcesy sportowe, a było ich wiele.
Gratulujemy naszym szkolnym sportowcom, którzy przez cały rok szkolny zmagali się w rozgrywkach gminnych, powiatowych i wojewódzkich.
Brawo Wy!
Więcej zdjęć na FB: Facebook

Uczniowie z klasy 3 założyli swój szkolny ogródek.

 
W pięknych skrzyniach, które wykonał dla naszej szkoły Pan Jerzy Fila posadziły warzywa, zioła i kwiaty.
Przed nami wakacje, ale trzecioklasiści zobowiązali się, że będą doglądać swoich upraw
i podlewać rośliny, aby we wrześniu zebrać pierwsze plony.
Przy tej okazji bardzo dziękujemy rodzicom uczniów klasy 3 za dostarczenie roślin, pani Beacie Fila – Polok za pomoc w pozyskaniu skrzyń, firmie Fila Producent Okien i Drzwi Drewnianych za wykonanie naszych podwyższonych grządek, Panu Jackowi Kasperkowi za przywóz ziemi oraz Państwu Renacie I Janowi Mohlek za podarowanie folii i agrowłókniny.
 
Więcej zdjęć na FB: Facebook

Wycieczka klasy 4 i 5

W pełni zasłużona wycieczka, pełna przygód i dobrej zabawy.
Uczniowie klasy 4 i 5 na zakończenie roku szkolnego wybrali się do parku rozgrywki "Legendia" w Chorzowie.
 
Galeria zdjęć na FB: Facebook

Klasa 8 i Wrocław

Klasa 8 na koniec swojej podróży przez szkołę podstawową wyruszyła na wycieczkę do Wrocławia. Każdy tam znalazł coś dla siebie. ZOO, Muzeum Przyrodnicze, Muzeum Pana Tadeusza i Panorama Racławicka dla koneserów. Dla aktywistów: Aquapark, Go Air i Go Jump. Polecamy taki mini wypadzik za miasto każdemu.

Wycieczka klasy 1 i 2 do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach.

6 czerwca klasy 1 i 2 pojechały na wycieczkę do Muzeum Wsi Opolskiej w Bierkowicach z projektu Mały Opolanin. Tym razem dzieci zwiedzały zabytkowe chaty , w których mogły zobaczyć starą szkołę, młyn, spichlerze, chatę rybaka, kuźnię, karczmę, sklep lub po prostu przyjrzeć się dawnemu wyposażeniu domu. Dzieci przyjrzały się także pracy kowala, gdzie mogły spróbować swoich sił wykuwając żelazo. Oglądały także stare maszyny rolnicze. Dzieci wzięły również udział w warsztatach plastycznych, gdzie z bibuły robiły małe kurczaczki albo zakładki do książek. Mieliśmy również okazję zobaczyć czasową wystawę przedmiotów z drutu. Pogoda dopisała, a uczestnicy wycieczki bawili się świetnie.

Więcej zdjęć w galerii na FB: Facebook

Dzień Rodziny

5 czerwca klasy 1 i 2 świętowały Dzień Rodziny. Były życzenia i piosenki oraz śmieszne skecze. Klasa 2 pokazała skecz jak to mamusie i tatusiowe zajmują się dziećmi wcielając się właśnie w rolę rodziców. Natomiast klasa 1 jak to się stało, że mama z tatą się poznali. Zaproszeni goście wyglądali na zadowolonych. Dzieci obdarowały swoich Rodziców własnoręcznie zrobionymi laurkami. Po występach odbył się poczęstunek.

Galeria zdjęć na FB:  Facebook

Wycieczka klasy 3 do Inwałdu

Dnia 14 czerwca uczniowie klasy 3 (wraz z kilkoma kolegami z klasy 2) wzięli udział w całodniowej wycieczce do Inwałdu, podczas której w aktywny sposób wypoczywali i zdobywali wiedzę. Mimo, iż grafik był napięty nie zabrakło jednak czasu na zabawę i rekreację.
Pierwszym etapem wycieczki było zwiedzanie Parku Miniatur „Świat Marzeń”, w którym znajdują się wszystkie, ciekawe, miniaturowe obiekty charakterystyczne dla takich państw jak: Francja, Włochy, Meksyk, Australia, Chiny, Grecja i Polska. Dzieci poznawały miejsca, do których każdy turysta wybierający się w podróż dookoła świata pragnie dotrzeć.

Komers klasy 8.

W piątek 16 czerwca klasa 8 miała swój pierwszy bal. 

Relacja z komersu na FB: Facebook

Przegląd Młodych Talentów

Dnia 1 czerwca odbył się w naszej szkole  Przegląd Młodych  Talentów. Organizatorką, a  zarazem prowadzącą koncert była Pani Katarzyna Wojnarowska. Na naszej szkolnej scenie pojawiło 25  wspaniałych i utalentowanych wykonawców, którzy prezentowali swoje uzdolnienia w kategorii taniec, śpiew,  recytacja  i gra na instrumencie. Wszystkie występy nagradzane były ogromnymi brawami przybyłych na koncert uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół.