Statystyki

  • Odwiedziło nas: 226967
  • Do końca roku: 161 dni
  • Do wakacji: WAKACJE!!!

Kalendarium

Wtorek, 2024-07-23

Imieniny: Sławy, Sławosza

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Podstrona klasy - wychowawca Daria Pieczara

Klasa 2 obchodziła Międzynarodowy Dzień Teatru

Marzec to wyjątkowy miesiąc zarówno dla miłośników teatru, jak i jego pracowników, twórców oraz artystów.
27 marca świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru na pamiątkę otwarcia Teatru Narodów w Paryżu.
Jest to wspaniała okazja do tego, by popularyzować obcowanie z sztuką wśród przedstawicieli każdej grupy wiekowej, a szczególnie wśród dzieci.
Z tej okazji uczniom klasy drugiej PSP został zaprezentowany japoński teatrzyk obrazkowy Kamishibai. Dzieci wysłuchały barwną i pełną humoru opowieść „Rower Walentynki”, a następnie wykonały maski teatralne, w których czuły się jak prawdziwi aktorzy.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spęczony czas!

Zagadki matematyczne

Czy można przejść przez kartkę papieru? Która figura geometryczna zrobiona z kartki papieru kwadrat, trójkąt czy koło utrzyma najwięcej książek? Tego dowiedzieli się uczniowie klasy 2 na lekcji matematyki.

Nie była to typowa lekcja z książkami, lecz świetna zabawa z królową nauk.

Robimy pyszny sok

 Podsumowując temat o ,zdrowiu dzieci przygotowały pyszny sok owocowo - warzywny. Największą frajdę dzieciom sprawiły samodzielne wkładanie owoców do sokowirówki. Sok tak smakował, że dzieci podchodziły kilka razy po dokładkę. I o to właśnie chodzi warzywa i owoce to samo zdrowie.

Lekcja z panią pielęgniarką

 28.02 z wizytą w naszej klasie była Pani pielęgniarka, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat szeroko pojętego zdrowia. Usłyszeliśmy jak dbać o zmysł wzroku i słuchu. Dziękujemy Pani Uli za ciekawą lekcję na której dowiedzieliśmy się wiele cennych informacji na temat naszego zdrowia.

Klasa 2 z wizytą w Domu Opieki Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.

Dziś klasa 2 wraz z wychowawczynią Panią Darią Pieczarą, Panią Gabrielą Kampą i wolontariuszami - Sonią, Florianem i Kewinem wyruszyła na spotkanie do podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Dobrzeniu Wielkim.
W czasie spotkania dzieci zaprezentowały jasełka, które wywołały u obserwatorów wielkie wzruszenie i radość. Dzieci spotkały się z cudownym przyjęciem, a w nagrodę za swój występ otrzymały słodki upominek i zaproszenie do kolejnych odwiedzin.

Warsztaty świąteczne w klasie 2

14 grudnia wraz z Panią Kamila Wilczyńska odbyły się warsztaty świąteczne w naszej klasie. Dzieci przygotowały bombki metodą Decoupage oraz świąteczne stroiki, które zamknęły w słoikach. Dzieci były bardzo kreatywne podczas wykonywania swoich prac. Bardzo dziękuję Pani  Agnieszce Miskowiec,która przygotowała nam drewniane bombki,  a Pani Kamili Wilczyńskiej za organizację warsztatów i  poświęcony czas.