^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
wspomnieniaPiosenki zmarłych muzyków uczniowie śpiewali podczas organizowanego z okazji dnia Wszystkich Świętych koncertu „Wspomnienie”, odchodząc od obchodzenia Halloween.
Była to już czwarta edycja koncertu. Trzy lata temu zapoczątkowała ją Marta Sierpińska, jedna z uczennic dobrzeńskiego Zespołu Szkół. – Chcieliśmy pójść za tradycją i nie skupiać się na zagranicznych trendach, takich jak Halloween. Moim celem było pokazanie innym, że warto kultywować polskie tradycje. Koncertem „Wspomnienie” wyparliśmy amerykańskie Halloween i obecnie z satysfakcją możemy stwierdzić, że pomysł się przyjął – mówi.
Podczas „Wspomnienia” klasy gimnazjalne i licealne należące do ZS w Dobrzeniu Wielkim wykonują utwory zmarłych artystów. We wtorek szczególny hołd uczniowie oddali liderowi grupy Linkin Park Chesterowi Benningtonowi, którego lipcowa śmierć samobójcza wywołała ogromne poruszenie wśród fanów. Uczniowie zaśpiewali dwa utwory zespołu – „Castle of Glass” i „Numb”. W repertuarze pojawiły się też m.in. „We Will Rock You” zespołu Queen oraz piosenki takich polskich wykonawców jak Ryszard Riedel (Dżem), Anna Jantar i Karin Stanek.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorow