^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
WP 20171130 10 37 00 Pro30 listopada zainaugurowano cykl spotkań z absolwentami Zespołu Szkół, które mają towarzyszyć uroczystym obchodom sześćdziesięciopięciolecia powstania Liceum Ogólnokształcącego wchodzącego w skład naszego Zespołu. Z uczniami klas realizujących rozszerzony program z języka polskiego spotkała się Anna Bawołek, studentka filologii hiszpańskiej z Uniwersytetu Wrocławskiego. Powitała zebranych w języku hiszpańskim, wspominając przy okazji, iż pasja do tego języka narodziła się w murach naszej szkoły. Tematem zajęć była dawna literatura hiszpańska. Prelegentka sporo uwagi poświęciła powieści Miguela de Cervantesa „Don Kichot z Manczy”. Spotkaniu towarzyszyła ekspozycja literatury hiszpańskiej dostępnej w zbiorach naszej biblioteki, w tym pozycje podarowane niegdyś przez wielkiego iberystę, tłumacza literatury hiszpańskiej, poetę, prof. Floriana Śmieję.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorow