^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
IMG 20171130 11222630 listopada br. – przyciągnął do biblioteki sporą grupę uczniów, aby na chwilę oderwać się od rzeczywistości i w fantastyczny sposób spędzić wolny czas na przerwie. W tym dniu biblioteka zamieniła się w „Krainę Magii”. Odwiedzający w tym dniu bibliotekę uczniowie, poznawali tradycje wróżb andrzejkowych. Dowiedzieli się kim był święty Andrzej i jak wyglądał ten dzień, gdy żyły jeszcze nasze prababcie. Członkinie Klubu Miłośników Biblioteki przygotowały wróżby. Pierwsza wróżba polegała na poznaniu imion swoich przyszłych partnerów – wbijając szpilkę w duże serce, które na odwrocie miało zapisany inicjał tego imienia. Druga wróżba polegała na obieraniu jabłka. Z ostrużyn jabłka dziewczęta próbowały odgadnąć imiona swoich przyszłych wybrańców. Były też inne wróżby jak : o czym marzysz?, magiczna butelka, kim będę w przyszłości?. Można było również rozwiązać krzyżówkę andrzejkową, posługując się zbiorami bibliotecznymi lub korzystając z komputera dostępnego w czytelni. Degustowano się także babeczkami upieczonymi przez członkinie KMB. Do babeczek przypięto kolorowe karteczki z sentencjami, pełniącymi rolę wróżb andrzejkowych, które losowali uczniowie. Ten wyjątkowy dzień magii, czarów i odkrywania przyszłości, okazał się fantastycznym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorow