^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
aedUczniowie Liceum Ogólnokształcącego, Technikum oraz Szkoły Branżowej wraz z nauczycielami prowadzą zbiórkę środków na zakup defibrylatora zewnętrznego ratującego życie.
W ramach projektu prowadzone są szkolenia z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej i defibrylacji. Zajęcia przeprowadzono już w dwóch przedszkolach. 80 dzieci z przedszkola w Chróścicach oraz 47 z przedszkola w Dobrzeniu Małym poznało zasady udzielania pierwszej pomocy.
Grupa instruktorów przeszkoliła 310 uczniów Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim. Uczestnicy zajęć zostali odznaczeni orderami „Mały Ratownik”. Swoją wiedzę przekazali rodzicom podczas spotkania w szkole. Zebrano 531 zł.
Podczas świątecznego jarmarku w Zespole Szkół przeprowadzono ostatnią w tym roku zbiórkę funduszy. Konto zasiliła kwota 1268 złotych. Zebrano ją podczas licytacji tortu oraz bombek wykonanych przez nauczycieli. Prowadzono sprzedaż ciastek i kawy.
Od stycznia przyszłego roku prowadzone będą dalsze działania zmierzającego do zakupu aparatury. W dalszym ciągu odwiedzane będą przedszkola i szkoły. Zaplanowane są także szkolenia u zainteresowanych pracodawców uczniów szkoły branżowej.
AED po uruchomieniu wydaje polecenia głosowe, które należy wykonywać. Nawet osoby bez wykształcenia medycznego mogą uratować komuś życie. Według wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji użycie defibrylatora zwiększa szanse na przeżycie nawet do 70%.
Szczegółowe informacje można uzyskać u inicjatorki akcji, Marty Zdzuj, oraz koordynatorki, Anny Świtoń.
Fotorelację z wydarzenia możecie zobaczyć na stronie opowiecie.info.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorow