^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
20180608 140614Dnia 8 czerwca 2018 naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość – pani Pam DeVolder – konsul USA w Krakowie. Pani konsul przedstawiła uczniom naszego gimnazjum, liceum i technikum prezentację pod tytułem „100 lat razem – Ludzie, Historia, Kultura”. Uczniowie z dużym zainteresowaniem wsłuchiwali się w słowa pani DeVolder, która z pięknym, amerykańskim akcentem opowiadała o tym jak blisko współpracują ze sobą Polska i Stany Zjednoczone. Po zakończonej prezentacji uczniowie zadawali pytania w języku angielskim dotyczące podobieństw kulturowych między Polakami i Amerykanami. Pani DeVolder przekazała uczniom naszej szkoły pamiątkową książkę w języku angielskim p.t. „Our Country’s Presidents”. W imieniu całej społeczności naszej szkoły Pani dyrektor dr Dorota Gajda-Szczegielniak podziękowała Pani konsul za wizytę i prezentację oraz wyraziła nadzieję, iż współpraca naszej szkoły z Konsulatem Amerykańskim będzie kontynuowana w przyszłości.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3