^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
kubus214 października 2018 roku Kubuś Puchatek kończy 92 lata! Tego dnia w 1926 roku wydano książkę opisującą losy sympatycznego, choć niezbyt mądrego misia i jego przyjaciół: Prosiaczka, Królika, Sowy Przemądrzałej, Kłapouchego, Mamy Kangurzycy i Maleństwa oraz Krzysia.
Wszystko zaczęło się jednak w 1921 roku, kiedy to Alan Alexander Milne podarował swojemu rocznemu synowi misia-maskotkę. To właśnie dzięki tej zabawce powstała postać słynnego „misia o małym rozumku”. Opisywanie jego przygód zapoczątkowane zostało w książce „Kubuś Puchatek”.
Miś już co prawda niemłody, ale jego przygody nie zestarzeją się chyba nigdy. Losy Puchatka i jego przyjaciół uwielbiają nie tylko maluchy na całym świecie, ale także dorośli.
Dziś biblioteka proponuje Wam przegląd Kubusiowych publikacji i gadżetów.
Cały miesiąc październik będziemy również na zajęciach świetlicowych i w Przedszkolu nr 1 w Dobrzeniu Wielkim czytały Kubusiowe książeczki.
Zapraszamy do zwiedzania wystawy bibliotecznej a 15 października Kubuś Puchatek zaprasza na kromkę chleba z miodkiem.
IMG 20181003 114219IMG 20181003 124054
kubus

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3