^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
4401169 ksiazki w prezencie 643 482„Powódź książkowa” to świąteczna tradycja w Islandii. W wigilię - 24 grudnia każdy z członków rodziny otrzymuje nową książkę. Wigilijny wieczór upływa na polegiwaniu na kanapie, zjadaniu bądź popijaniu czekolady i CZYTANIU.
Tradycja ta ma kilka odmian. W niektórych domach książka jest prezentem pod choinką, w innych każdy z zaproszonych gości przynosi książkę(książki),która się spodobała, i opowiada, dlaczego warto ją przeczytać. Książki ustawia się w stos i każdy wybiera tę najciekawszą.
Na Islandii książki są tematem rozmów i gorących dyskusji. Po świętach gazety ogłaszają rankingi najlepszych i najgorszych tytułów i projektów graficznych okładek.
Tradycja wywodzi się z okresu II wojny światowej, kiedy wielu rodzin nie stać było na prezenty. Islandczycy czytają dużo i namiętnie, a złośliwi komentując ten fakt twierdzą, że jeżeli ktoś nie czyta, to na pewno... je pisze.
Największą przyjemnością życiową na Islandii jest zawinięcie się po obiedzie w cieplutki koc z nową książką i pudełkiem czekoladek.
Bądźmy jak Islandczycy i wypożyczmy prezent pod choinkę. Zapraszamy do biblioteki.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3