^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
25Od smaków i zapachów zaroiło się w szkole. W sposób nietypowy uczciliśmy Tłusty Czwartek. W tym dniu odbyła się druga edycja Dnia Smaków. Każda klasa przygotowała potrawy z wylosowanego na zebraniu państwa. W jednej sali spotkały się kuchnie całego świata. Ze sobą graniczyły m.in. kuchnia śląska z indyjską lub kuchnia czeska z afrykańską. Uczniowie poza wrażeniami smakowymi postawili także na te wizualne. Stanowiska były odpowiednio przystrojone, a kucharze ubrani w charakterystyczne stroje z danego regionu. W komisji znaleźli się: p. dyrektor Dorota Gajda-Szczegielniak, p. Beata Jonczyk i p. Marcin Hume, inicjator imprezy Michał Czernia i reprezentanci samorządu Claudia Macri i Piotr Koprek. Jury najpierw wysłuchało historii przygotowania każdego dania, a potem zachwycało się ich smakiem. Zwyciężyła klasa 3a gimnazjum z kuchnią góralską. Nagrodą jest dzień bez pytania. Drugie miejsce zajęła klasa VIIb z kuchnią amerykańską. Na podium znalazła się także kuchnia bawarska, którą przygotowali uczniowie z klasy Ib liceum. Po ogłoszeniu wyników daniami z całego świata mógł poczęstować się każdy. Chętnych nie brakowało. Dzień Smaków już na stałe wpisze się w kalendarz naszych szkolnych wydarzeń.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3