^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
liceum dobrzen wielki spotkanie debata panelowa innowacyjnosc urzad marszalkowski Marcin Luszczyk 002.jpgCzterech tegorocznych maturzystów (Jakub Grzegorek, Łukasz Bartoszewicz, Jan Mataszewski i Marcin Luszczyk) wzięło udział w spotkaniu dyskusyjnym „Dialog Obywatelski” w Urzędzie Marszałkowskim. W sali Orła Białego zebrali się opolscy uczniowie i studenci wraz z nauczycielami. O wpływie unijnych pieniędzy na rozwój innowacyjnej i nowoczesnej gospodarki mówili: Wolfgang Műnch (zastępca dyrektora Wydziału ds. Polski z Dyrekcji Generalnej ds. Polityki Regionalnej i Miejskiej Komisji Europejskiej), Roman Kolek (wicemarszałek województwa), prof. Anna Król (dyrektor Centrum Projektowego Fraunhofera dla Zaawansowanych Technologii Lekkich, działającego przy Politechnice Opolskiej) oraz Roland Wrzeciono (dyrektora Opolskiego Centrum Rozwoju Gospodarki). Podczas panelu dyskusyjnego zaproszeni goście oraz publiczność podejmowali temat potrzeby poprawy innowacyjności polskiej gospodarki. Spotkanie było także okazją do podsumowania obecności Polski w Unii Europejskiej. Młode osoby zostały zachęcone do wzięcia udziału w nadchodzących wyborach i zwracania uwagi na rozwój innowacyjności w ich regionie. Uczniowie zastanawiali się nad rolą szkolnictwa w pobudzaniu kreatywności. Szukano jednocześnie recepty na rozwiązanie problemu niszczenia nowatorstwa i indywidualnych pomysłów uczniów.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3