^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
IMG 3896Efektowne doświadczenia, oglądanie patyczaków i warsztaty artystyczne to tylko niektóre atrakcje, które przygotowali organizatorzy Dobrzeńskiego Wieczoru Nauki w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim.
Na jego uczestników czekały przede wszystkim efektowne pokazy i warsztaty chemiczne oraz fizyczne. Dzieci i młodzież, do których skierowana była impreza, same zbadały właściwości tzw. „suchego lodu”, czyli dwutlenku węgla w postaci ciała stałego. Interesujące okazały się także pokazy doświadczeń z ciekłym azotem, które poprowadziła dr Katarzyna Książek z Wydziału Fizyki Uniwersytetu Opolskiego. Miłośnicy fizyki mogli też zmierzyć się z rządzącymi nią prawami. Uczestnicy naukowego wieczoru mogli również zobaczyć hodowane w szkole patyczaki. Drobne i kamuflujące się na drewnie stawonogi każdy z nich mógł nawet wziąć na rękę i... pogłaskać! Dla młodych adeptów nauki przygotowano także zajęcia z mikroskopami i anglojęzyczne warsztaty z biologii. Swój kącik znaleźli też adepci matematyki i konstruowania, którzy mogli zagrać w gry logiczno-matematyczne i skonstruować własny model z klocków Lego, a później zaprogramować go komputerowo. Dla humanistów przygotowano warsztaty filozoficzne „Z Arystotelesem o przyjaźni” i zajęcia z historii, podczas których można było dowiedzieć się wielu interesujących ciekawostek. Z kolei przyszli geografowie mogli wziąć udział w warsztatach „Podróże bliższe i dalsze”, a miłośnicy języka niemieckiego w zgadywankach i innych niemieckojęzycznych zabawach. Najmłodsi mogli natomiast uczestniczyć w zajęciach z bajkoterapii. Otwarte dla wszystkich pozostawały z kolei warsztaty artystyczne i zajęcia sportowe w szkolnej hali.
Więcej możecie przeczytać na stronie www.opowiecie.info, Instytutu Fizyki Uniwerystetu Opolskiego oraz w naszej galerii zdjęć.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3