^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
20190404 085450"Niesamowity świat higieny jamy ustnej " to ogólnopolski Program edukacji stomatologicznej, w której wzięli udział nasi pierwszoklasiści. Zaczęliśmy od rozważań na temat zębów i dbania o prawidłowy stan jamy ustnej. Następnie oglądaliśmy film edukacyjny, z którego dowiedzieliśmy się z czego zbudowany jest ząb, czym jest płytka nazębna , jak szkodzi zębom i dziąsłom oraz jakie przybory są niezbędne do dbania o higienę naszej jamy ustnej. Po krótkiej prelekcji, dzieci ochoczo wzięły się do wypełniania kolorowych kart pracy. Odbyła się też lekcja instruktażowa. Pani Urszula Nowainska pokazała dzieciom jak należy prawidłowo szczotkować zęby, a potem każdy mógł spróbować swoich sił na modelu. Kolejnym etapem było wykorzystanie wiedzy w praktyce i uczniowie udali się do łazienki na fluoryzację zębów. Po nabyciu wiedzy i umiejętności przyszedł czas na nagrody. Każde dziecko otrzymało dyplom ukończenia kursu. Od dziś już wszystkie dzieci wiedzą jak należy prawidłowo dbać o zęby.
20190404 092534

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3