^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

SwiatowyDzienAIDS
1 grudnia - Światowy Dzień Walki z AIDS

1 grudnia obchodzimy Światowy Dzień AIDS 
  święto obchodzone corocznie 1 grudnia z inicjatywy Światowej Organizacji Zdrowia
 (WHO) od 1988 roku.

Getting to zero (Dążymy do Zera) to temat tegorocznego Światowego Dnia AIDS wybrany przez Światową Kampanię AIDS (Word AIDS Campaign).

„CZERWONA KOKARDKA” to symbol poświęcenia i zaangażowania w walkę z AIDS, ale również symbol solidarności z osobami  zakażonymi. Idea czerwonej kokardki powstała w 1991r. Pomysł zrodził się z symbolu żółtej wstążeczki, która upamiętniała żołnierzy amerykańskich uczestniczących w wojnie w Zatoce Perskiej. Czerwony kolor kokardki, wybrano ze względu na skojarzenia, jakie wywołuje: krew, walkę i miłość. Symbol został wymyślony przez członków Visual AIDS –organizację charytatywną zrzeszającą artystów, działającą w Nowym Jorku

                                                                                                  Szkolni Liderzy Zdrowia