^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

„Wasza szkoła jest naprawdę super!”

Trwa spotkanie mthumb14łodych ludzi z Heuchelheim i Dobrzenia Wielkiego. Młodzież z niemieckiej gminy partnerskiej jest zachwycona naszą szkołą. A ponieważ wiemy, że nasza placówka potrafi się dobrze zaprezentować, jesteśmy z tego dumni.
A co podoba się najbardziej? „Niezwykły jest wystrój waszej szkoły. Kiedy po raz pierwszy przekroczyliśmy mury tego budynku, szeptaliśmy: „Wow!” – mówi 14-letnia Merle z Heuchelheim – „Wszędzie jest kolorowo, a nie ponuro. Dookoła jest czysto, przytulnie, bezpiecznie, wręcz przyjemnie. Na przerwach można spokojnie porozmawiać z przyjaciółmi. Co nas najbardziej dziwi, ściany nie są oszpecone żadnymi obraźliwymi napisami, jak to częste w szkole bywa. Wasza szkoła jest naprawdę super!” – zachwyca się dziewczyna.
Jesteśmy dumni z naszej szkoły. Ale też ciekawi placówek, do których uczęszczają nasi rówieśnicy z Heuchelheim. Z pewnością w przyszłości pokażą nam nie tylko szkołę, ale i okolice swojej miejscowości. „Chętnie pojadę z rewizytą do Heuchelheim” – stwierdza Jakub Jonek (klasa 2a gimnazjum) z Dobrzenia Wielkiego, uczestnik spotkania – „Uważam, że powinniśmy te znajomości kontynuować tak, jak pielęgnują je nasi rodzice i dziadkowie. Wiążę swoją przyszłość z naszą gminą i jeśli tylko będę mógł, postaram się, aby te kontakty w przyszłości nie zanikły” – dodaje 14-letni Jakub.
Wczoraj całą grupą pojechaliśmy do Opola. Za nie też nie musieliśmy się wstydzić – to piękne miasto z tradycjami. Uniwersytet Opolski, amfiteatr, katedra, Wieża Piastowska – niemal każdy zakątek ma swój osobisty urok. I jest o czym opowiadać – z historycznego punktu widzenia Opole jest bardzo interesujące.
Zapraszamy do galerii zdjęć, gdzie znajdują się zdjęcia z trzeciego dnia międzynarodowego spotkania młodych z Heuchelheim i Dobrzenia Wielkiego

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorow