^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
 pasowanie 1          Pierwszoklasiści z naszej szkoły są już pełnoprawnymi uczniami, ponieważ dnia 5 marca odbyło się ich uroczyste ślubowanie.
To był wyjątkowy dzień. Uczniowie klasy pierwszej czekali na tę uroczystość od początku roku szkolnego. Niestety, w związku z pandemią koronawirusa tradycyjne pasowanie na ucznia klasy pierwszej nie mogło się odbyć standardowo w pierwszych miesiącach nauki.
           W uroczystej akademii wzięli udział przedstawiciele klasy II, którzy w imieniu szkolnej społeczności, powitali najmłodszych kolegów i koleżanki, obiecali pomoc w rozwiązywaniu problemów, życzyli pierwszoklasistom jak najlepszych wyników w nauce oraz wielu przyjaźni i radosnych dni w naszej szkole.
Uczniowie klasy pierwszej w obecności Pani Dyrektor Doroty Gajdy- Szczegielniak oraz rodziców zaprezentowali program artystyczny, w którym celująco zdali egzamin na uczniów. Udało im się zrzucić zaklęcie pozostania na zawsze maluchami i z pomocą Dobrych Wróżek (uczennic z klasy III) wybrali się w podróż do czterech krain. Dzieci udowodniły, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć, grać na instrumentach, są pracowite, mądre i grzeczne. Zdobyły symbole krain (Muzyki, Pracy, Miłości i Mądrości), a zatem zasłużyły na miano Pierwszaków.
       Niezwykle podniosłym momentem podczas akademii było złożenie przyrzeczenia na sztandar szkoły. Dzieci ślubowały być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Po ślubowaniu Pani Dyrektor dokonała symbolicznego pasowania na ucznia oraz złożyła pierwszakom życzenia, wyrażając nadzieję, że każdy dzień w naszej szkole przyniesie im wiele radosnych chwil.
Pierwszoklasiści zostali obdarowani upominkami przygotowanymi przez rodziców i Samorząd Uczniowski, a także otrzymali pamiątkowe dyplomy pasowania na uczniów.
       Najmłodszym uczniom naszej szkoły życzymy, aby ten dzień pozostał w ich pamięci jako wielkie przeżycie i niezapomniana, radosna chwila.

1 IMG 20210305 122119