^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

dsd malyWczoraj 27.04.2016r w LO nr1 w Oleśnie zostały rozdane dyplomy DSD II (Deutsches Sprachdiplom der Kulturministerkonferenz). GRATULUJEMY serdecznie uczennicom klas III Antonii Sabasch, Julii Gross i Natalii Jakubik znakomitego wyniku. Antonia została jako jedna z nielicznych uhonorowana dodatkowymi gratulacjami konsula generalnego we Wrocławiu i konsula w Opolu za bardzo wysokie wyniki. Takie gratulacje otrzymują uczniowie, którzy osiągnęli wynik powyżej 98%. Uczennice osiągnęły W sprawnościach językowych, tzn. w mówieniu, pisaniu, rozumieniu tekstu czytanego oraz rozumieniu ze słuchu najwyższy poziom znajomości języka C1 wg skali Europejskiego Opisu Kształcenia Językowego co oznacza, że osoba posługująca się językiem na tym poziomie dostrzega znaczenia ukryte, wyrażone pośrednio. Potrafi się wypowiadać płynnie, spontanicznie, wypowiada się biegle na każdy temat. Potrafi formułować wypowiedzi dotyczące złożonych problemów, sprawnie i właściwie posługując się wskaźnikami zespolenia tekstu.

Jeszcze raz gratuluję dziewczynom osiągniętego wyniku.
Beata Jonczyk

IMG 20160427 135423

certyfikat dsd

 

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorowprojekt
KZdRP 3