^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła

narodowe czytanie Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim po raz kolejny włącza się do ogólnopolskiej akcji promującej czytanie najwybitniejszych polskich dzieł literackich. W tym roku zapraszamy wszystkich do lektury „Wesela” Stanisława Wyspiańskiego. „Wesele. Dramat w trzech aktach”, najsłynniejszy utwór Stanisława Wyspiańskiego, powstało na kanwie autentycznego wydarzenia – wesela poety i dramaturga Lucjana Rydla z Jadwigą Mikołajczykówną, chłopką z podkrakowskich Bronowic. Prapremiera sztuki odbyła się 16 marca 1901 roku w Teatrze Miejskim w Krakowie. W tym samym roku w Krakowie „Wesele” zostało opublikowane po raz pierwszy. Tekst Stanisława Wyspiańskiego to dzieło ponadczasowe, w którym możemy znaleźć wiele odniesień także do czasów nam współczesnych. Zawsze bowiem można zadać pytanie: „Cóż tam, panie, w polityce?”
Spotkajmy się 2 września 2017 r. o godz. 14 w parku rekreacyjnym za Urzędem Gminy i posłuchajmy wspaniałego tekstu w wykonaniu władz samorządowych, dziennikarzy, nauczycieli i uczniów z Zespołu Szkół. W programie nie zabranie również elementów muzycznych.

Osoby, które przyniosą własny egzemplarz Wesela, mogą otrzymać oryginalny stempel z kancelarii Prezydenta RP.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasaeszkolalogo4odsonylogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszp