^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
uczniowie psp5Uczniowie PSP nr 5 w Opolu przyjechali do Zespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim w ramach projektu „Odkrywcy Sekretów Nauki”. Podczas wtorkowej wizyty zostali wprowadzeni w świat chemii oraz uczestniczyli we wspólnym czytaniu utworów Astrid Lindgren i zajęciach z podstaw koszykówki.
Podczas zajęć w laboratorium chemicznym uczniowie zobaczyli pokaz efektownych doświadczeń w wykonaniu Bartosza Koziary, ucznia Liceum w Dobrzeniu Wielkim. Sami też mogli wykonać proste doświadczenia m.in. z balonem pompowanym dwutlenkiem węgla powstałym po zmieszaniu octu z sodą oczyszczoną. Mogli również sami sprawdzić różnice w przebiegu dyfuzji atramentu w ciepłej i zimnej wodzie.
Wspólne czytanie utworów Astrid Lindgren odbyło się w szkolnej bibliotece. Najpierw początek opowiadania „Dzieci z Bullerbyn” przeczytał anglista Roman Partykowski, a później fragment „Pippi Langstrumpf” odczytała Mirosława Grabowska z biblioteki ZS w Dobrzeniu Wielkim. Później dla dzieci przygotowano słodki poczęstunek – nawiązanie do 18 kilogramów słodyczy zamówionych przez Pippi w utworze Astrid Lindgren.
Zajęcia z koszykówki poprowadzili zawodnicy i trener lokalnej drużyny Dobrzeń Rockers, Roman Partykowski, którzy nauczyli uczniów PSP nr 5 w Opolu podstaw uprawianej przez siebie dyscypliny i popisali się swoimi umiejętnościami, m.in. żonglerką dużymi piłkami do koszykówki.
Zdjęcia z tego wydarzenia można obejrzeć na stronie: http://opowiecie.info/63440-2/

szkola odkrywcow talentowszkola z klasaeszkolalogo4odsonylogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszp