^Powrót na górę

foto1 foto2 foto3 foto4 foto5
Z nami rozwiniesz skrzydła
uwaga rodzice Serdecznie zapraszamy rodziców/oprawnych opiekunów uczniów Zespołu Szkół tj. PSP nr 3, Gimnazjum, Liceum, Technikum, Szkoły Branżowej, Zasadniczej Szkoły Zawodowej oraz rodziców uczniów klas VIII PSP nr1
na spotkanie z wychowawcami i nauczycielami, które odbędzie się w dniu 12.12.2018r, o godz. 17:00, w budynku Zespołu Szkół przy ul. Namysłowskiej 94 w Dobrzeniu Wielkim.
Spotkaniu towarzyszyć będzie w godz. od 16:00-19:00 kiermasz świąteczny
W załączniku znajduje się wykaz sal na spotkanie.

Serdecznie zapraszamy – Dyrekcja i Nauczyciele ZS

20181206 090333Jak co roku nasz Zespół Szkół odwiedził Mikołaj rozdając uczniom owocowo-słodkie upominki. W bibliotece każdy wypożyczający, mógł wybrać sobie czekoladkę bądź czekoladowego cukierka. Żądni wiedzy poszukiwali informacji na temat znajomości życiorysu Mikołaja i zwyczajów mikołajkowych. Rozwiązujący nie potrafili prawidłowo odpowiedzieć na pytanie: Co według legendy zostawi św. Mikołaj w domu, jeśli nie przygotowujemy się na jego przyjście? Padała błędna odpowiedź - rózgę, ale to nie rózga, tylko zgniły ziemniak będzie na nas czekać. Zwycięzcy otrzymali pakiecik słodyczy. Mikołajki odbywały się w świątecznej atmosferze, bo towarzyszyła im wystawa zwyczajów i obrzędów związanych z Bożym Narodzeniem, przygotowana przez panią Sabinę Lazik – Wodarz. Odwiedzający bibliotekę mogą pooglądać wystawę kartek świątecznych i przeczytać świąteczne życzenia od pań bibliotekarek.
Samorząd Uczniowski dziękuje Radzie Rodziców za pomoc w organizacji tego świątecznego dnia.
Zapraszamy do galerii.
kiermaszZespół Szkół w Dobrzeniu Wielkim  zaprasza na Kiermasz Świąteczny który odbędzie się 12 grudnia (środa) w godzinach 16:00-19:00 w naszej szkole przy ul. Namysłowskiej 94 w Dobrzeniu Wielkim. W trakcie kiermaszu będzie można nabyć świąteczne ozdoby, witraże, kartki, stroiki, domowe ciasta i pierniki oraz wiele innych wyrobów. Gwarantujemy świąteczną atmosferę.
Serdecznie zapraszamy!
Uczniowie Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim
stypendium Prezesa RMWojewódzka uroczystość wręczenia dyplomów Stypendystom Prezesa Rady Ministrów odbyła się w dniu 28 listopada 2018 r. o godz. 10.00 w sali koncertowej Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Opolu.
W spotkaniu uczestniczyli Pan Tomasz Kostuś Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, przedstawiciele władz wojewódzkich, samorządowych oraz wyższych uczelni.
Dyplomy z rąk Pani Violetty Porowskiej Wicewojewody Opolskiego oraz Pana Michała Sieka – Opolskiego Kuratora Oświaty odebrało 94 wyróżnionych stypendystów – w tym dwoje uczniów naszego Zespołu Szkół:
• Wiktoria Szemainda uczennica 4 klasy technikum,
• Jan Ciepły uczeń II klasy liceum ogólnokształcącego.
Stypendia Prezesa Rady Ministrów to stypendia przyznawane przez Premiera. Otrzymują je uczniowie szkół, których ukończenie umożliwia uzyskanie świadectwa dojrzałości, a warunkiem jego otrzymania są wysokie wyniki w nauce oraz osiągnięcia w różnych dziedzinach wiedzy. Warto dodać, że Wiktoria otrzymała to prestiżowe stypendium po raz drugi.
Wiktorii i Jankowi serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!
20181204 134312Dekorowanie pierników jest piękną tradycją, pozwala tworzyć niepowtarzalną atmosferę i piękne kreacje, które można zawiesić na choince, podarować bliskiemu lub po prostu... zjeść. 4.12.2018 na świetlicy klasa I dekorowała świąteczne ciasteczka. Pyszne wypieki przygotowane przez wolontariuszy z naszej szkoły już niepolukrowane kusiły niektórych łasuchów. Dzieci wczuły się w rolę małych cukierników i przepięknie ozdabiały kolorowymi lukrami i posypkami. Ślinka cieknie na sam widok.
Zapraszamy też do naszej galerii, gdzie obejrzeć można piękne pierniki.
przebrani malyTłoczno było dzisiaj w bibliotece, bo ... świętowaliśmy andrzejki. Na specjalnie przygotowanym stole leżały rekwizyty do andrzejkowych wróżb: pluszowe serce z imionami chłopców- przyszłych mężów ,smakowite jabłuszka, które należało cieniutko obrać, a skórkę rzucić za siebie i z jej ułożenia na podłodze odczytać pierwszą literę imienia przyszłego ukochanego. Pozbawione skórki jabłka zostały szybko zjedzone. Pani Joasia przygotowała również quiz andrzejkowy, który polegał na wyszukiwaniu informacji z różnych źródeł na temat andrzejek. Zwyciężczynie quizu z klasy 3 b PG – Karolina Kinur , Klaudia Stępak, Wiktoria Buchta otrzymały słodki upominek. Dziękujemy Klubowi Miłośników Biblioteki za pomoc w przygotowaniu andrzejek bibliotecznych.

Czytaj więcej...

elizaZwracamy się z prośbą o przyłączenie do akcji zbierania nakrętek i zużytych baterii dla Elizy!!
Każda nakrętka i zużyta bateria się liczy !!!
Eliza ma niespełna 2,5 roku. W pierwszych miesiącach życia stwierdzono u niej brak reakcji wzrokowych, oczopląs z efektem zachodzącego słońca oraz silne napięcie mięśniowe.
Została skierowana na szereg badań neurologicznych, okulistycznych, wymagała intensywnej rehabilitacji ruchowej.
Po ostatnich badaniach zdiagnozowano wrodzoną ślepotę
Lebera- stopniową utratę wzroku.
Obecnie czekamy na wyniki badań w celu identyfikacji odpowiedniego genu oraz rozpoczęcia terapii genowej w kraju lub za granicą.
Za każdą pomoc z góry dziękujemy!
ZBIERAJ NAKRĘTKI I BATERIE, POMÓŻ ELIZIE W WALCE Z CHOROBĄ, RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!!

20181130 082806W dniu dzisiejszym (30 listopada) dzieci klasy pierwszej obchodziły klasowe Andrzejki. Wróżyliśmy wspólną przyszłość na wiele sposobów. Dowiedzieliśmy się kto kim będzie w przyszłości, którym dzieciom pisany jest szybki ożenek oraz poznaliśmy imiona przyszłych sympatii. Radościom i zachwytom nie było końca, dzieci z niecierpliwością czekają już na kolejne zabawy. Przy okazji Andrzejek obchodziliśmy też urodziny Zosi, która poczęstowała nas pysznymi babeczkami zrobionymi przez mamę. Na ochłonięcie z emocji po udanej zabawie kolorowaliśmy andrzejkowe rysunki.
Zapraszamy do naszej galerii, gdzie znajduje się więcej zdjęć z tego wydarzenia.

szkola odkrywcow talentowszkola z klasalogo d malegobipszkolapromujacazdrowie wyszpszkolne kolo mediatorow