Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich z Oddziałami Dwujęzycznymi

Niezwykle emocjonujący turniej koszykówki 3 x 3 w naszym Zespole Szkół

27 maja 2022 w hali Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielkim (w ramach obchodów zbliżającego się Dnia Dziecka) odbył się Szkolny Turniej Koszykówki  3 x 3 dla uczniów Liceum, Technikum i Szkoły Branżowej naszego Zespołu.

Do rywalizacji zgłosiło się 23 zawodników podzielonych na siedem równych zespołów. Zespoły zostało podzielone na dwie grupy (East i West) i otrzymały nazwy miast w których są drużyny NBA - Atlanta, Boston, Chicago, Denver, Memphis, Phoenix, Golden State.

Po bardzo zaciętej rywalizacji grupowej do półfinału awansowały  Atlanta, Boston, Denver i Memphis.

Zwycięzcą turnieju, pucharu oraz złotego medalu została drużyna Atlanta (w składzie Michał Pater, Marcin Kulas i Sebastian Matyschok ) która po niezwykle emocjonującym finale (17-15) pokonała drużynę Boston (Filip Lachowicz, Błażej Zając i Bartek Scheitza - srebrni medaliści). Brązowy medal zdobyła drużyna Denver (Eryk Wojtas, Bartek Urbański i Kamil Stępak) pokonując Memphis ( Paweł Gryszczyk, Wojtek Glid, Karol Jagłowski i Mikołaj Olejnik ).

Wszystkim zawodnikom i zawodniczkom (brawo Patrycja Kruszelnicka  dziękujemy za wysiłek oraz grę fair play w duchu sportowej rywalizacji. Dziękujemy także Justynie Waniek, Kai Ostafin, Natalii Bieniawskiej oraz  Julii Goranczewskiej za pomoc techniczną

Zapraszamy do kolejnej edycji, która odbędzie się w następnym roku szkolnym - zapraszamy zarówno zespoły chłopców jak i dziewcząt a jeśli zgłosi się odpowiednia ilość to zorganizujemy osobne kategorie.