Publiczne Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Śląskich z Oddziałami Dwujęzycznymi

Wycieczka do Chorzowa

12 kwietnia 2024 grupa młodzieży z naszego Zespołu Szkół wybrała się wraz z opiekunami, p.Anną Babicką i p.Romanem Partykowskim na wycieczkę do Chorzowa.
Nasza wyprawa rozpoczęła się od fascynującej wizyty w Planetarium Śląskim w Chorzowie, gdzie mieliśmy okazję zgłębić tajemnice kosmosu. Podczas pokazu astronomicznego poznaliśmy sekrety gwiazd, planet i kosmicznych zjawisk, co wzbudziło nasze zainteresowanie i wyobraźnię.
Po tej przygodzie udaliśmy się do Kopalni Luiza, gdzie przenieśliśmy się w świat górników. Podczas zwiedzania podziemnych chodników poznaliśmy historię górnictwa w regionie i zobaczyliśmy narzędzia oraz maszyny używane przez górników. To było niezwykłe doświadczenie, które pozwoliło nam lepiej zrozumieć trudności, z jakimi musieli się zmagać codziennie.
Następnie czekała na nas kolejna niezapomniana atrakcja - pływanie łodziami w sztolniach. Podczas tej części wycieczki mieliśmy okazję podziwiać architekturę podziemnych korytarzy i poczuć na własnej skórze atmosferę pracy górników. To było nie tylko fascynujące, ale także pouczające, ponieważ poznaliśmy historię górnictwa w praktyczny sposób, zanurzając się w jego autentyczną atmosferę.
Cała wycieczka była niezapomnianym doświadczeniem, które na długo pozostanie w naszej pamięci