Statystyki

  • Odwiedziło nas: 98483
  • Do końca roku: 217 dni
  • Do wakacji: 26 dni

Kalendarium

Niedziela, 2023-05-28

Imieniny: Augustyna, Ingi

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Rok szkolny 2021/22

Śląskie beranie

W dniu 12 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Gawędziarskiego "Śląskie Beranie".
Przysłuchując się wystąpieniom uczniów z różnych stron województwa, mogliśmy podziwiać, jak zróżnicowana jest gwara śląska.
Konkurencja była ogromna, bo w różnych kategoriach wiekowych do konkursu przystąpiło ponad 180 uczestników.

Rejonowy etap konkursu recytatorskiego w języku niemieckim "Jugend trägt Gedichte vor".

Dnia 19 kwietnia  odbył się rejonowy etap konkursu recytatorskiego w języku niemieckim "Jugend trägt Gedichte vor".
Naszą szkołę reprezentowali: Oliwia Unruh z kl. 5, Sonia Sudoł z kl. 4, Aleksander Mikoszek oraz Adam Mikoszek z kl.8.
Konkurencja była bardzo duża, bo do etapu rejonowego przystąpiło ok. 70 uczniów z okolicznych gmin.
Nasi uczniowie zaprezentowali się znakomicie!
Oliwia Unruh - I miejsce w kat. klas 4- 6.
Aleksander Mikoszek II miejsce w kat. klas 7-8.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w finale, który odbędzie się 13 czerwca w Opolu.

Ogólnopolski Konkurs Matematyczno - Informatyczny Instalogik

Uczennica klasy 8 Joanna Pampuch przeszła  trzy etapy Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno - Inforrmatycznego i osiągnęła najlepszy wynik w powiecie opolskim. Gratulujemy

Gminny etap konkursu recytatorskiego z języka niemieckiego "Jugend trägt Gedichte vor".

Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury odbył się gminny etap konkursu recytatorskiego z języka niemieckiego "Jugend trägt Gedichte vor". Konkurs organizowany jest w trzech kategoriach: klasy 1 -3, kat. A kl.4-6, kat.B kl.7-8. Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie:
Jonasz Zdera kl.1
Florian Białas kl.3
Sonia Sudoł kl.4
Olivia Unruh kl.5
Aleksander Mikoszek kl.8
Adam Mikoszek kl.8

Nasza finalistka

       

   

             Maja Żołnowska uczennica klasy ósmej otrzymała tytuł finalistki Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych oraz otrzymała również tytuł laureata Konkursu Fizycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego.

Serdecznie gratulujemy Mai wspaniałego sukcesu i życzymy dalszych osiągnięć w kolejnym etapie nauczania.

Sukces uczniów klasy II w konkursie przyrodniczym" Las i jego mieszkańcy"

     Dnia 3 czerwca w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kup odbył się Międzyszkolny Terenowy Turniej Przyrodniczy – „Las i jego mieszkańcy” dla uczniów klas I – III. W konkursie wzięło udział 22 uczestników reprezentujących szkoły w Domaradzu, Chróścicach, Kup i Dobrzeniu Wielkim.  

Naszą szkołę w tym konkursie reprezentowali: Luiza Kokot ( kl.1), Jakub Wesołowski (kl.2), Antoni Polok (kl.2), Antonina Szubrycht (kl.2)  oraz Milena Kaczor  (kl.3)

Uczniowie klasy II zdobyli w swojej kategorii wiekowej  trzy pierwsze miejsca i  wykazali się ogromną wiedzą przyrodniczą. Jakub zajął  I m, Antek - II m , a Tosia - III m .

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i czekamy na kolejne sukcesy. 

Międzygminny Konkurs Matematyczny " Z Bankiem na Ty"

30.05 w naszej szkole odbył się międzygminny konkurs matematyczny "Z Bankiem na Ty".
W konkursie podzielonym na trzy etapy wzięło udział ponad 20 uczniów z klas ósmych, szkół podstawowych z różnych gmin, w obrębie gminy Dobrzeń Wielki. Rozstrzygnięty test wyłonił zwycięzców, którzy fenomenalnie napisali prace, ponieważ dodatkowo była potrzebna dogrywka.
1 miejsce zajął Bartłomiej Kownacki, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Karłowicach. 2 miejsce zajęła Jagoda Bąk, z Publicznej Szkoły Podstawowej w Karłowicach, a 3 miejsce zajęła Zofia Brzeżańska z Publicznej Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu Wielkim. Oprócz podium, można było otrzymać statuetkę za wynik drużynowy, którą otrzymali uczniowie Szkoły Podstawowej w Dobrzeniu Wielkim.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie za rok, w kolejnej edycji.

XII Międzyszkolny Konkurs Papieski "Człowieka trzeba mierzyć miarą serca"

      W Wołczynie odbył się XII Międzyszkolny Konkurs Papieski "Człowieka trzeba mierzyć miarą serca" św. Jan Paweł II w Polsce. Nasze uczennice: Zosia Rohn i Eliza Stanik były najmłodszymi uczestniczkami. Przystępując do konkursu zmierzyły się z uczniami klas VII i VIII z diecezji wrocławskiej i diecezji łódzkiej. Dziewczynki stanęły na wysokości zadania zdobywając: Zosia IV miejsce, Eliza V miejsce.
Gratulujemy!!! Jesteśmy z Was dumni

Uczniowie klasy VIII - Zuzanna Grabska i Szymon Jaceńków finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno - Informatycznego " InstaLogik"

            Miło nam poinformować, że Zuzanna Grabska i Szymon Jaceńków zostali finalistami Ogólnopolskiego Konkursu Matematyczno – Informatycznego  InstaLogik.  Zuzanna osiągnęła najlepszy wynik w powiecie opolskim, natomiast Szymon uplasował  się na drugiej pozycji.  Konkurs trwał od października i  przebiegał w trzech etapach, w czasie  których  uczniowie mierzyli się z zadaniami logicznymi, matematycznymi oraz programistycznymi.  

Serdecznie gratulujemy naszym finalistom, a wszystkich zainteresowanych zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu w przyszłym roku szkolnym

szkolny koordynator - Katarzyna Wojnarowska