Statystyki

  • Odwiedziło nas: 153266
  • Do końca roku: 31 dni
  • Do wakacji: 204 dni

Kalendarium

Czwartek, 2023-11-30

Imieniny: Andrzeja, Maury

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Podstrona klasy - wychowawca Daria Pieczara

Zajęcia klasy 1 z udziałem psa

 Dzisiaj na Balatonie klasa 1 w ciekawy sposób spędziła lekcje, a to dzięki  spotkaniu z Panią Dominiką Skorupa, która przyszła ze swoim psem Karmelem. Podczas spotkania, dzieci poznały zasady postępowania z nieznanym psem, jak się chronić  w razie ataku. Bardzo podobało im się jak pies wykonywał komendy oraz biegał za frisbee. Na koniec dzieci również miały swój tor przeszkód, który pokonały w bardzo dobrym czasie. Zajęcia te dały wiele radości, były pouczające i pełne emocji. Bardzo dziękujemy Pani Dominice za ciekawie spędzony czas.

Szukamy zajączka

5.04 klasa 1 szukała wielkanocnego zajączka. Na szkolnym placu zabaw dzieci znalazły prezenty, a w klasie czekały na nich babeczki i soczek. 

Spacer z Panem leśniczym

4.04  klasa 1 wraz z wychowawczynią Panią Darią Pieczara oraz Panem leśniczym Adamem Janickim wybrała się na spacer do lasu. Pan leśniczy podczas spaceru opowiadał dzieciom o drzewach, zwierzętach oraz czego nie należy robić podczas spacerów do lasu. Dzieci uważnie słuchały Pana Adama , ale miały też do niego mnóstwo pytań związanych z otaczająca nas przyrodą. Bardzo dziękujemy Panu Adamowi z ciekawą wycieczkę.

Poznajemy zawody naszych rodziców.

      W środę 22.03 klasę 1 odwiedziła Pani Justyna Pawlak mama Karola, która przybliżyła dzieciom swój zawód – radcy prawnego. Z wielkim skupieniem słuchali informacji, które przekazała im mama Karola. Dzieci dowiedziały się wiele ciekawostek dotyczących zawodu, ale same również miały dużą wiedzę o sądzie i jego pracownikach.  Poznały jakie mają prawa, ale także obowiązki. Pani Justyna przyniosła również piękne kolorowe książeczki, smycze oraz słodki poczęstunek. Bardzo dziękujemy za przeprowadzenie  ciekawej lekcji i zapraszamy innych rodziców.

Witamy Pierwszy Dzień Wiosny

        We wtorek 21 marca klasa 1 wraz z Rodzicami po południu spotkała się na Balatonie, aby przywitać pierwszy dzień wiosny. Dzięki uprzejmości Pana Helmuta Starosty oraz Waltera Panic, dzieci miały okazję przejechać się „podwodą” czyli  myśliwskim wozem z Koła Łowieckiego „Hubertus” w Opolu. Podczas przejażdżki dzieci w lesie dokarmiły zwierzęta, a kiedy wróciły na Balaton upiekły kiełbaski, które zajadały z apetytem. Bardzo dziękujemy Kołu Łowieckiemu „Hubertus” za poczęstunek i wypożyczenie przyczepy, a Pani Helmutowi i Walterowi za pomoc  zorganizowaniu  imprezy.

Dzień kredki

Dzień 22.10 na zajęciach świetlicowych klasa 1 obchodziła Dzień kredki. Dzieci znają różne rodzaje kredek, poznały ich produkcję podczas oglądania filmu. Były zadania matematyczne związane z kredkami. Na koniec dzieci  wykonały piękne kredki wyklejając je kolorowym papierem.