Statystyki

  • Odwiedziło nas: 136070
  • Do końca roku: 93 dni
  • Do wakacji: 266 dni

Kalendarium

Piątek, 2023-09-29

Imieniny: Michaliny, Michała

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Rok szkolny 2023/24

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia do wspólnego czytania zostali zaproszeni znamienici goście: zastępca wójta Gminy Dobrzeń Wielki - Pan Piotr Jonek, Pani policjant z Komisariatu w Dobrzeniu Wielkim - Zuzanna Szeląg, przedstawiciel Rady Rodziców - Pan Arkadiusz Czyrek, Pani wicedyrektor - Barbara Baucz- Malij, Pani sekretarz - Anna Prodlik,.
 

Próbna ewakuacja

9 września 2023r. przeprowadzono próbną ewakuację uczniów i pracowników z budynku szkolnego w Dobrzeniu Wielkim.
Ćwiczenia rozpoczęły się o godz. 10.00. Ostatnia grupa zjawiła się na miejscu zbiórki, czyli na placu przy Kościele Św. Rocha po 5 minutach. Uczniowie i pracownicy opuszczali szkołę spokojnie i sprawnie.
Nauczyciele na miejscu zbiórki zdali raport dot. ilości uczniów obecnych w czasie zajęć oraz zebranych na placu zbiórki, celem wyeliminowania sytuacji, w której uczeń mógłby pozostać na terenie szkoły.
Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwali strażacy z OSP z Dobrzenia Wielkiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w próbnej ewakuacji, której głównym celem było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Dyktando Niepodległościowe

Jak zapisać słowa czyhały, hołd czy też Podhale? Z tymi dylematami ortograficznymi zmagali się uczniowie podczas Dyktanda Niepodległościowego  „Po polsku o historii". Trzymamy  kciuki   i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków. Z tej okazji uczniowie klasy 1 obchodzili dzisiaj "Święto Pieczonego Ziemniaka”.
W słoneczny poranek udali się na Balaton. Tam czekało na nich wiele ciekawych zabaw oraz liczne „ziemniaczane konkurencje”. Dzieci mogły wykazać się szybkością, zwinnością i celnością w wyścigu z ziemniakiem na łyżce oraz sadzeniu i zbieraniu ziemniaków.
Po sportowej rywalizacji nadszedł czas na degustację ziemniaków oraz smakowitych kiełbasek przygotowanych przez rodziców pierwszaków.
Zwieńczeniem imprezy były zajęcia plastyczne podczas których powstały fantastyczne „Ziemniaczane Stworki - Potworki”. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody tego pięknego, jesiennego święta.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
A tak Dzień Kropki wyglądał w naszej szkole. Było kreatywnie, kolorowo i wesoło.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja roku szkolego 2023/2024. Tego dnia do grona uczniów szkoły podstawowej dołaczyło 25 pierwszoklasiastów, Ich wychowawczynią została Pani Katarzyna Wojnarowska. 

gaelria zdjęć na fb: (10) Facebook