Statystyki

  • Odwiedziło nas: 197542
  • Do końca roku: 254 dni
  • Do wakacji: 61 dni

Kalendarium

Niedziela, 2024-04-21

Imieniny: Jarosława, Konrada

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Rok szkolny 2023/24

Wyjazd do filharmonii

Dnia 16 kwietnia 2024r. klasy 2 i 3 SP pojechały po raz kolejny do Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera, aby wziąć udział w warsztatach muzycznych. Tym razem tematyka zajęć dotyczyła instrumentów strunowych. Pani Katarzyna Wybraniec oraz pracownicy filharmonii - Laura i Szymon- zaprezentowali dzieciom budowę oraz brzmienie skrzypiec, wiolonczeli i gitary.

Na zakończenie każdy uczestnik warsztatów mógł spróbować swoich sił i zagrać na wybranym instrumencie. To były fascynujące lekcje muzyki.

Dzień Zdrowia

Dnia 12 kwietnia obchodziliśmy w szkole Dzień Zdrowia. Uczniowie szkoły podstawowej wzięli udział w testach sprawnościowych połączonych z pomiarami wagi, wzrostu i BMI, szkoleniu z pierwszej pomocy,  które poprowadził Pan Adam Wojnarowski strażak PSP w Namysłowie wraz z naszą grupą AED, warsztatach "Chemia na talerzu" prowadzonych przez licealistów: Arona Kobienię, Mikołaja Pęcharz oraz Agnieszkę Pęcherz , Quizie o zdrowiu przygotowanym przez Pawła Kałużę i Izabelę Matros oraz "Turnieju o zdrowiu na wesoło" , który poprowadziła dla uczniów klas 1-3 Aleksandra Bieszcz. Klasy przygotowały także zdrowe drugie śniadania oraz wzięły udział w tanecznych przerwach, które prowadziły uczennice klasy VI : Oliwia Unruh, Zosia Mojsiejewicz i Karolina Chmielniak. 

 

Wycieczka klas 4-6 do Wrocławia

Dziś uczniowie klas 4, 5 i 6 brali udział w arcyciekawej wycieczce do Hydropolis i Muzeum Przyrodniczego we Wrocławiu. Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis" to centrum wiedzy poświęcone wodzie, a ośrodek łączy walory edukacyjne z nowoczesną formą wystawienniczą.
Uczniowie z ogromnym zaciekawieniem i zaangażowaniem uczestniczyli w zajęciach.
Wyprawa była nagrodą za udział w dobrzeńskiej edycji Dnia Ziemi.
Więcej zdjęć na FB: (9) Facebook

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego dla klas 1-3

Dnia 9 kwietnia w naszej szkole odbył się Konkurs Języka Angielskiego klas 1-3 SP.
Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności  śpiewając piosenki lub aranżując wierszyki w języku angielskim.
Spośród występujących wyłoniliśmy następujących zwycięzców:
I miejsce zajęła Malina Wiczyńska,
II miejsce Zuzanna Reginek,
II miejsce przyznaliśmy Emilii Opała.
Wszystkim serdecznie gratulujemy, a zwycięzców zapraszamy do kolejnego, międzyszkolnego etapu Konkursu Języka Angielskiego „Look at me!”, w którym udział będą brali uczniowie szkół podstawowych z naszej gminy.
Życzymy dalszych sukcesów!

Klasa 1 rozpoczęła prace w szkolnym ogródku.

Nadeszła wiosna, a wraz z nią sezon na prace ogrodowe więc dzisiaj klasa 1 zamieniała się w małych ogrodników. Dzieci samodzielnie wysiały do doniczek nasiona roślin mało odpornych na przymrozki. Doniczki z nasionkami pomidorów, papryki, fasoli i ogórków stanęły na klasowym parapecie, aby uczniowie mieli okazję je pielęgnować i obserwować ich cykl rozwojowy. Po tych pracach udali się na szkolne podwórko, aby na  grządkach wysiać rzodkiewkę, marchewkę, szczypiorek oraz różne gatunki aksamitek. Posadzili  także sadzonki sałaty, pietruszki, jarmużu i selera.  Teraz przed pierwszakami nie lada wyzwanie: systematycznie pielęgnować ogródki te na parapecie  i w skrzyniach oraz czekać na pierwsze zbiory.

Odwiedziny zajączka

Wielkanoc to jedne z najstarszych i najważniejszych świąt, głęboko osadzonych w kulturze polskiej. Są to święta, z którymi związana jest największa ilość zwyczajów i tradycji.  Tuż przed Świętami Wielkanocnymi, 27 marca uczniowie klasy pierwszej przygotowali tradycyjne ciasta wielkanocne- mazurki ,natomiast uczniowie klasy 2 przygotowali śniadanie wielkanocne, na którym królowały jajka, babeczki, ciasta. W nastrój Świąt Zmartwychwstania Pańskiego wprowadziła wszystkich rozmowa na temat ciekawostek dotyczących tradycji wielkanocnych. Nie mogło się również obyć bez tradycyjnego zajączka, który nie zapomniał o najmłodszych i zostawił dla dzieci drobne upominki. Poszukiwanie ukrytych przez zajączka niespodzianek, wywołało wśród dzieci wiele emocji i wrażeń. Dzieci były bardzo szczęśliwe i w dobrym nastroju wróciły do domów. 

 

Zbieraliśmy karmę dla schroniska.

Szkoła podstawowa włączyła się w zbiórkę karmy dla podopiecznych ze Schroniska dla Zwierząt w Paryżu.
Cieszymy się, że tak wielu uczniów odpowiedziało na nasz apel i wzięło udział w naszej akcji. Dlatego dziękujemy serdecznie wszystkim uczniom i rodzicom za włączenie w zorganizowaną akcję charytatywną. Liczymy na dalszą pomoc w kolejnych akcjach.

Podsumowanie gminnym obchodów Dnia Ziemi

Dziś 26 marca naszą szkołę odwiedził Pan Piotr Szlapa, wójt gminy Dobrzeń Wielki, który wręczył uczniom klas 1-3 dyplomy, nagrody książkowe oraz słodkie upominki za udział w akcji sprzątania okolic naszej szkoły z okazji dobrzeńskich obchodów Dnia Ziemi.

Więcej zdjęć na (1) Facebook

Podsumowanie Międzygminnego Konkursu Matematyczno - Plastycznego.

Dnia 26 marca nagrodzono uczniów naszej szkoły, którzy wzięli udział w Międzygminnym Konkursie Matematyczno-Plastycznym. 

Gratulujemy !

Warsztaty wielkanocne

22 marca odbyły się w naszej szkolne kolejne warsztaty wielkanocne. 
W warsztatach, które prowadziły panie: Katarzyna Wojnarowska i Gabriela Kampa wzięło udział, aż 40 uczniów z klas 1-5.
Dzieci wykonały kurkę metodą decoupage oraz wielkanocnego zajączka. Było kreatywnie, twórczo i wesoło.
A takie cudeńka wyszły spod rąk naszych utalentowanych uczniów.
Więcej zdjęć na :Facebook