Statystyki

  • Odwiedziło nas: 249715
  • Do końca roku: 102 dni
  • Do wakacji: 280 dni

Kalendarium

Piątek, 2024-09-20

Imieniny: Eustachego, Faustyny

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Aktualności

Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci

2 kwietnia 1805r. przyszedł na świat duński pisarz Hans Christian Andersen, który został patronem tego święta. Napisane przez niego baśnie znane są na całym świecie. Przeczytane po raz pierwszy w dzieciństwie zapadają głęboko w pamięć i zostają z nami przez całe dorosłe życie.
Hasło święta w 2024r. brzmi „Przemierzaj morza na skrzydłach wyobraźni”.
Uczniowie klas 1-3 PSP mieli okazję zapoznać się z gazetką poświęconą pisarzowi, wysłuchać baśni „Słowik” oraz „Calineczka”, a także wsiąść udział w grach i zabawach zorganizowanych w bibliotece.
Dziękujemy wszystkim za wspólnie spędzony czas!

Światowy Dzień Poezji

Z okazji Światowego Dnia Poezji, ustanowionego w 1999 roku przez UNESCO, którego celem jest promocja, czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie, uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.
Celem było napisanie wiersza, który miał składać się z minimum 10 wersów i wcześniej nie został opublikowany i nagrodzony.
Wyróżnienia przyznano Florianowi Bialasowi z klasy IV oraz Dominice Kołodziej z klasy V.
Gratulujemy!

Konkurs Zwierzęcy Świat Poezji Wart rozstrzygnięty!

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego z okazji Światowego Dnia Poezji. Konkurs skierowany był do uczniów klasa 1-3. Uczniowie na specjalnie przegotowanych kartach pracy przedstawiali ilustracje „Zwierzęcy Świat Poezji Wart”. Do biblioteki szkolnej złożono bardzo dużo pięknych ilustracji . Gratulujemy zaangażowania i wykonania pięknych prac.

Kampania "Mała książka - wielki człowiek"

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto na cześć naszych ulubionych bohaterów z dzieciństwa. Takie sławy jak Myszka Mickey, Kubuś Puchatek czy piękne księżniczki Disneya od lat wnoszą magię i radość do naszego świata, a ich niezwykłe przygody bawią, uczą, wzruszają oraz inspirują dzieci i dorosłych na całym świecie. Święto to jest również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów szkoły. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale także zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa czy chęci niesienia pomocy innym.

Konkurs: Czytam wszędzie rozstrzygnięty!

Informujemy, iż został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Czytam wszędzie”. Jego celem było ukazanie czytania jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu, promocja, popularyzacja czytelnictwa oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej. Poprzez swoje prace udowodniliście, że czytać można naprawdę wszędzie, a książka jest niezwykle fotogenicznym obiektem. Byliście bardzo kreatywni, jak zwykle stanęliście na wysokości zadania.
Oceniając zdjęcia, komisja wzięła pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, pomysłowość, oryginalność ujęcia tematu oraz włożony wysiłek. Ze względu na wysoki poziom prezentowanych prac, oprócz nagród głównych, Jury przyznało także wyróżnienia. Nagrody książkowe dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego zostały zakupione ze środków finansowych otrzymanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pozostałe nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Akcja " Podziel się książką"

Uwaga uczniowie – informacja dla wszystkich, którzy lubią czytać!

 

Od 14.06.23r. wyjątkowa okazja -  ruszyliśmy z akcją „Podziel się książką” .

Akcja „Podziel się książką” adresowana jest do wszystkich uczniów, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Ideą przyświecającą tej inicjatywie jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Stojący  regał jest ogólnodostępną biblioteką tworzoną przez uczniów szkoły i otwartą dla każdego. Jedynym warunkiem korzystania ze stojących tu książek jest przestrzeganie poniższego regulaminu.

Podsumowanie konkursu " Mój komiks"

Podczas obchodów Dnia Dziecka ogłoszono wyniki konkursu "Mój Komiks”. Do biblioteki Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielki wpłynęło 20 bardzo ciekawych prac. Wyłonienie najlepszych z nich nie było prostym zadaniem. Poziom konkurencji był bardzo wysoki, a każdy komiks był wyjątkowy, kreatywny i starannie wykonany. Po długich naradach jury postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

MIEJSCE I     -          Luiza Kokot

MIEJSCE II    -          Emilia Szydło

MIEJSCE III   -          Amelia Waindok

WYRÓŻNIENIE  -    Tymon Kassak, Dominika Kolodziej, Liliana Konieczny,   Marysia Miśkowiec, Julia Mojsiejewicz

 Gratulujemy zwycięzcom i wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!                                                  

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbywa się w 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Hasło to kładzie nacisk na społeczny charakter instytucji. Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie: zarówno naukową odpowiedź na zawiłe pytanie, jak i przenieś się w świt fantastycznych przygód. Oferta biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wieku czytelnika, jego pasji i zainteresowań. To właśnie dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.  

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. To wyjątkowe święto wszystkich czytelników i pisarzy zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO. Obchodzone jest każdego roku 23 kwietnia. Data ta nawiązuje do trzech wybitnych postaci w świecie literatury, jakimi są William Szekspir, Miguel de Cervantes i Inca Garcilaso de la Vega. Dokładnie tego dnia przypada rocznica ich śmierci. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii w 1926 roku, a Hiszpania stała się pierwszym krajem, w którym było ono obchodzone oficjalnie. 

Konkurs na okładkę książki " Kubuś Puchatek"

      Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny na wykonanie okładki do książki "Kubuś Puchatek" został rozstrzygnięty! Otrzymaliśmy od uczniów 45 prac konkursowych. Wszystkie zostały wywieszone na tablicach ogłoszeń obok biblioteki szkolnej. Jury w składzie Gabriela Kampa, Katarzyna Czok oraz Małgorzata Świderska miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda z prac była piękna i niepowtarzalna. Pod długiej naradzie wybrano miejsca 1 - 3 w trzech kategoriach wiekowych oraz przyznano wyróżnienia.