Statystyki

  • Odwiedziło nas: 181975
  • Do końca roku: 303 dni
  • Do wakacji: 110 dni

Kalendarium

Niedziela, 2024-03-03

Imieniny: Kingi, Maryna

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Aktualności

Kampania "Mała książka - wielki człowiek"

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to wyjątkowe święto na cześć naszych ulubionych bohaterów z dzieciństwa. Takie sławy jak Myszka Mickey, Kubuś Puchatek czy piękne księżniczki Disneya od lat wnoszą magię i radość do naszego świata, a ich niezwykłe przygody bawią, uczą, wzruszają oraz inspirują dzieci i dorosłych na całym świecie. Święto to jest również doskonałą okazją do rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród najmłodszych uczniów szkoły. Jego celem jest nie tylko przypomnienie postaci z kultowych bajek, ale także zwrócenie uwagi na rolę wychowawczą i edukacyjną dobrych bajek, które uczą rozróżniania dobra od zła oraz prawidłowych postaw, koleżeństwa czy chęci niesienia pomocy innym.

Konkurs: Czytam wszędzie rozstrzygnięty!

Informujemy, iż został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Czytam wszędzie”. Jego celem było ukazanie czytania jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu, promocja, popularyzacja czytelnictwa oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej. Poprzez swoje prace udowodniliście, że czytać można naprawdę wszędzie, a książka jest niezwykle fotogenicznym obiektem. Byliście bardzo kreatywni, jak zwykle stanęliście na wysokości zadania.
Oceniając zdjęcia, komisja wzięła pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, pomysłowość, oryginalność ujęcia tematu oraz włożony wysiłek. Ze względu na wysoki poziom prezentowanych prac, oprócz nagród głównych, Jury przyznało także wyróżnienia. Nagrody książkowe dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego zostały zakupione ze środków finansowych otrzymanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pozostałe nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Akcja " Podziel się książką"

Uwaga uczniowie – informacja dla wszystkich, którzy lubią czytać!

 

Od 14.06.23r. wyjątkowa okazja -  ruszyliśmy z akcją „Podziel się książką” .

Akcja „Podziel się książką” adresowana jest do wszystkich uczniów, którzy lubią czytać i chcą się dzielić książkami z innymi. Ideą przyświecającą tej inicjatywie jest popularyzacja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży szkolnej. Stojący  regał jest ogólnodostępną biblioteką tworzoną przez uczniów szkoły i otwartą dla każdego. Jedynym warunkiem korzystania ze stojących tu książek jest przestrzeganie poniższego regulaminu.

Podsumowanie konkursu " Mój komiks"

Podczas obchodów Dnia Dziecka ogłoszono wyniki konkursu "Mój Komiks”. Do biblioteki Zespołu Szkół w Dobrzeniu Wielki wpłynęło 20 bardzo ciekawych prac. Wyłonienie najlepszych z nich nie było prostym zadaniem. Poziom konkurencji był bardzo wysoki, a każdy komiks był wyjątkowy, kreatywny i starannie wykonany. Po długich naradach jury postanowiło przyznać następujące miejsca i wyróżnienia:

MIEJSCE I     -          Luiza Kokot

MIEJSCE II    -          Emilia Szydło

MIEJSCE III   -          Amelia Waindok

WYRÓŻNIENIE  -    Tymon Kassak, Dominika Kolodziej, Liliana Konieczny,   Marysia Miśkowiec, Julia Mojsiejewicz

 Gratulujemy zwycięzcom i wszystkich uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach!                                                  

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbywa się w 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Hasło to kładzie nacisk na społeczny charakter instytucji. Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie: zarówno naukową odpowiedź na zawiłe pytanie, jak i przenieś się w świt fantastycznych przygód. Oferta biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wieku czytelnika, jego pasji i zainteresowań. To właśnie dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.  

 

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich obchodzony jest w celu promocji czytelnictwa, edytorstwa oraz praw autorskich. To wyjątkowe święto wszystkich czytelników i pisarzy zostało ustanowione w 1995 roku przez UNESCO. Obchodzone jest każdego roku 23 kwietnia. Data ta nawiązuje do trzech wybitnych postaci w świecie literatury, jakimi są William Szekspir, Miguel de Cervantes i Inca Garcilaso de la Vega. Dokładnie tego dnia przypada rocznica ich śmierci. Pomysł organizacji święta zrodził się w Katalonii w 1926 roku, a Hiszpania stała się pierwszym krajem, w którym było ono obchodzone oficjalnie. 

Konkurs na okładkę książki " Kubuś Puchatek"

      Z przyjemnością informujemy, że konkurs plastyczny na wykonanie okładki do książki "Kubuś Puchatek" został rozstrzygnięty! Otrzymaliśmy od uczniów 45 prac konkursowych. Wszystkie zostały wywieszone na tablicach ogłoszeń obok biblioteki szkolnej. Jury w składzie Gabriela Kampa, Katarzyna Czok oraz Małgorzata Świderska miało niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda z prac była piękna i niepowtarzalna. Pod długiej naradzie wybrano miejsca 1 - 3 w trzech kategoriach wiekowych oraz przyznano wyróżnienia. 

 

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka

       8 stycznia 1882 roku urodził się pisarz Alan Aleksander Milne. Rocznica urodzin autora „misia o bardzo małym rozumku” stała się okazją do ustanowienia 18 stycznia Międzynarodowym Dniem Kubusia Puchatka. Urocze przygody wiecznie głodnego Kubusia, Kłapouchego, który nieustannie gubi ogon, nieśmiałego Prosiaczka o wielkim sercu, rozbrykanego Tygrysa, czy praktycznego Królika i wszystkowiedzącej Sowy zna prawie każdy z nas. Uczniowie klas I - III Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 włączyli się w obchody tego  wyjątkowego święta i wzięli udział w zajęciach bibliotecznych. Wysłuchali fragmenty powieści o przygodach misia i jego przyjaciół, rozwiązali krzyżówki i zagadki słowno – obrazkowe oraz wykonali prace plastyczne. Były to niezwykle inspirujące zajęcia, które przypomniały nam, że dla bohaterów opowieści o Stumilowym Lesie przyjaźń jest najważniejsza, a  radość można czerpać z każdego dnia i najmniejszej rzeczy. 

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek to święto, które przypada 5 listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney'a(1901-1966). Jest to wspaniała inicjatywa zarówno dla dzieci, jak i dorosłych – bajki bowiem są świetnym pomostem do wspólnej zabawy między pokoleniami. Z tej okazji 7 listopada zawitały w naszej szkole bajkowe postacie, a wraz z nimi magiczna atmosfera. W zabawie w szkolnej bibliotece wzięli udział uczniowie kl. 1 – 3 Publicznej Szkoły Podstawowej, którzy przebrali się za ulubionych bohaterów bajek. Można było zobaczyć między innymi: księżniczki, piratów, wróżki,  Kota w Butach, Czerwonego Kapturka, Pippi, Kopciuszka, Myszkę Mini,  Minionki, Elzę. Wszyscy bohaterowie książek prezentowali się wspaniale, z wielkim trudem jury wybrało z każdej klasy trzy najciekawsze stroje. Zwycięzcom wręczono dyplomy i nagrody książkowe.  Dzieci tego dnia mogły zaskoczyć wszystkich nie tylko wspaniałymi strojami, ale również swoją kreatywnością i znajomością treści bajek oraz ich bohaterów.