Statystyki

  • Odwiedziło nas: 153256
  • Do końca roku: 31 dni
  • Do wakacji: 204 dni

Kalendarium

Czwartek, 2023-11-30

Imieniny: Andrzeja, Maury

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Podstrona klasy - wychowawca Daria Libawska

Lekcje fizyki w klasie 3

 
W tym tygodniu klasa 3 przeprowadzała doświadczenia i eksperymenty dotyczące grawitacji, przyciągania ziemskiego , wiatru i powietrza oraz ciśnienia. Uczniowie wykonali klasowy barometr, który wskazuje jakie będzie ciśnienie danego dnia oraz kompas, który pomógł wskazać północ. Robiliśmy również doświadczenia z magnesem i sprawdzaliśmy jego działanie na różne przedmioty. Przeprowadzaliśmy dyskusje na temat "Co by było gdyby,nie było grawitacji". Dzieci dowiedziały się na jakiej zasadzie działa poduszkowiec i że powietrze ma swoją wagę. Lekcje fizyki okazały się bardzo interesujące i przyniosły uczniom wiele radości.

W pracowni lalkarskiej

          W tym tygodniu klasa 2 poznawała tajniki teatru. Dzieci dowiedziały się co to jest teatr,kto w nim pracuje,jak należy zachować się w teatrze oraz poznały rodzaje teatru. Na zajęciach plastycznych każde dziecko wykonało swoją kukiełkę. Powstały Minionki ,różne zwierzątka, piłkarze, księżniczki, Wednesday i wiele innych postaci. Finałem bloku tematycznego było wykonanie przedstawienia. Dzieci podzieliły się na grupy i każda wylosowała inną, nietypową bajkę. Powstały  bajki o liściu , o tablicy, o drzewie, o biedronce, o łące, o motylku, o lustrze. Nasi mali aktorzy mięli niewiele czasu,aby wymyśleć dialogi, ale stanęli na wysokości zadania.

Więcej zdjęć w galerii na FB: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=PSP3DobrzenWielki&set=a.999844631420838

Klasa II na "biegunach"

      Klasa 2 w minionym tygodniu "odwiedziła " biegun północny i południowy. Dzieci zgłębiały swoje wiadomości na temat warunków  życia,warunków pogodowych i zwierząt występujących na Arktyce i Antarktydzie.  Porównaliśmy sobie dwa bieguny szukając  różnic  i podobieństw. Podsumowaniem nauki było wykonanie makiet życia na obu biegunach.

więcej zdjęć:(1) Facebook

Klasa II dokarmia ptaki

Zima to szczególny czas, w którym powinniśmy pomyśleć o zwierzętach, które mają problem ze zdobyciem pożywienia. Klasa 2 postanowiła się tym zająć i powiesiła w najbliższej okolicy szkoły kule z karmą dla ptaków.

Dzień Mamy i Taty

      10 czerwca klasa 1 zaprosiła do szkoły swoich rodziców na uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty. Pierwszaki pięknie się zaprezentowały. Każde dziecko złożyło osobiście życzenia swoim rodzicom, wspólnie zaśpiewali piosenki, a na koniec zaprezentowały swój talent aktorski, w krótkim przedstawieniu. Po odśpiewaniu Sto lat, dzieci wręczyły rodzicom własnoręcznie wykonane upominki, a potem udaliśmy się na mały poczęstunek.

Hej szczoteczko!

                Dziś klasę 1 odwiedziła nasza szkolna pielęgniarka, pani Ula. Opowiadała jak należy dbać o zęby, a w szczególności jak należy je myć. Dzieci poznały nazwy zębów, a na modelu same mogły wypróbować techniki prawidłowego szczotkowania. Pogadanka na temat nici dentystycznej czy płynu do płukania jamy ustnej wiele dzieciom uzmysłowiła. Od dziś pierwszaki wiedzą, jak należy prawidłowo dbać o zęby.

O higienie inaczej

Dziś na lekcjach pierwszaki rozmawiały o higienie, myciu rąk i mydlanych eksperymentach. Przy tej okazji nie mogło zabraknąć baniek mydlanych.