Statystyki

  • Odwiedziło nas: 100231
  • Do końca roku: 211 dni
  • Do wakacji: 20 dni

Kalendarium

Sobota, 2023-06-03

Imieniny: Anatola, Leszka

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

  

 

 

 

 

 

Aktualności

Międzygminny konkurs Matematyczny " Z bankiem na Ty"

Dnia 2 czerwca odbył się Międzygminny Konkurs Matematyczny "Z bankiem na Ty". Indywidualnie zwyciężył Fabian Beck, drużynowo PSP w Popielowie w składzie Fabian Beck, Emilia Wahl oraz Filip Waniek.
Pozostałe miejsca zajęli uczniowie naszej szkoły:
2 - Olivier Witczak
3 - Martyna Strzelec
Gratulujemy!

Podsumowanie projektu Mały Opolanin

Dnia 2  czerwca uczniowie klas I - III pojechali do Opola, aby  na terenie Parku 800-lecia  uczestniczyć w pikniku podsumowującym  Projekt "Mały  Opolanin", Spotkanie miało na celu integrację wszystkich uczestników projektu, poprzez wspólne zabawy, warsztaty, konkursy oraz zawody. Dla dzieci przygotowano drobny poczęstunek oraz wiele atrakcji m.in. watę cukrową, dmuchane zamki do skakania czy warsztaty wypiekania tradycyjnych podpłomyków. Nasi uczniowie bawili się wyśmienicie. 

Więcej zdjęć na FB: https://www.facebook.com/PSP3DobrzenWielki/photos/pcb.1050401693031798/1050401336365167

Przegląd Młodych Talentów

Dnia 1 czerwca odbył się w naszej szkole  Przegląd Młodych  Talentów. Organizatorką, a  zarazem prowadzącą koncert była Pani Katarzyna Wojnarowska. Na naszej szkolnej scenie pojawiło 25  wspaniałych i utalentowanych wykonawców, którzy prezentowali swoje uzdolnienia w kategorii taniec, śpiew,  recytacja  i gra na instrumencie. Wszystkie występy nagradzane były ogromnymi brawami przybyłych na koncert uczniów, nauczycieli, rodziców i przyjaciół.  

Nasi uczniowie z kolejnym sukcesem

53 uczniów klas ósmych z 24 szkół województwa opolskiego sprawdzało dzisiaj swoją wiedzę ze znajomość funkcjonowania samorządu terytorialnego w Urzędzie Marszałkowskim w
Opolu. Pierwsza część zmagań wyłoniła dziesięciu finalistów, a po części ustnej i prezentacjach multimedialnych poznaliśmy zwycięzców XXI edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym.
Nasza szkołę godnie reprezentowały dwie uczennice klasy 8 Martyna Strzelec i Maja Żołnowska. Wybór naszej reprezentacji do udziału w konkursie nie był łatwy, zgłosiło się aż 10 chętnych. Rywalizację szkolną wygrały obie dziewczynki.

Wycieczka śladami Św. Wojciecha

Dzisiaj  klasa 3 wybrała się na wycieczkę do Opola, aby spacerując śladami św. Wojciecha zakończyć realizację projektu "Mały Opolanin". To była bardzo udana wycieczka i wspaniała lekcja historii. 

Zapraszamy do obejrzenia foforelacji: 

Zwycięstwo w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy Stomatologicznej

Mamy to !!!
Pierwsze miejsce w Wojewódzkim Turnieju Wiedzy o Profilaktyce Stomatologicznej „Z uśmiechem mi do twarzy” zajęła drużyna naszej szkoły w składzie: Maja Żołnowska i Zuzanna Pampuch. Uczennice w przygotowaniach wspierała nieoceniona Pani Urszula Nowaińska.
Dziewczyny wygrały 5000 zł!
Bardzo się cieszymy z sukcesu i gratulujemy!

Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży i Dzieci

22 maja na stadionie im. Opolskich Olimpijczyków odbyły się Mistrzostwa Powiatu Igrzysk Młodzieży i Dzieci.
17 uczniów z naszej szkoły walczyło o awans do Mistrzostw Województwa SZS i WZ LZS.
Sztafeta szwedzka na dystansie 400/300/200/100 m w kategorii dziewcząt zajęła I miejsce.
W sztafecie pobiegły Emilia Zdzuj, Eliza Stanik, Łucja Tarkowska, Vivienne Glatki

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

W dniach 11 i 12 maja  uczniowie klasy III napisali swój pierwszy poważny egzamin. Zmierzyli się z zadaniami z edukacji polonistycznej,  społecznej oraz matematycznej. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki tzw. Trzecioteściku. 

Wycieczka klasy IV i V do Elektrowni

Uczniowie klasy 4 i 5 uczestniczyli w wycieczce do Elektrowni Opole.Podczas pobytu uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną dotyczącą wyposażenia technologicznego i działalności produkcyjnej elektrowni oraz zwiedzali jedno z najnowocześniejszych i najbardziej ekologicznych przedsiębiorstw w Polsce.A także mogli podziwiać piękne widoki z wysokości 120 metrów.

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbywa się w 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Hasło to kładzie nacisk na społeczny charakter instytucji. Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie: zarówno naukową odpowiedź na zawiłe pytanie, jak i przenieś się w świt fantastycznych przygód. Oferta biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wieku czytelnika, jego pasji i zainteresowań. To właśnie dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.