Statystyki

  • Odwiedziło nas: 136169
  • Do końca roku: 93 dni
  • Do wakacji: 266 dni

Kalendarium

Piątek, 2023-09-29

Imieniny: Michaliny, Michała

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

Aktualności

Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania

29 września obchodziliśmy w naszej szkole Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Tego dnia do wspólnego czytania zostali zaproszeni znamienici goście: zastępca wójta Gminy Dobrzeń Wielki - Pan Piotr Jonek, Pani policjant z Komisariatu w Dobrzeniu Wielkim - Zuzanna Szeląg, przedstawiciel Rady Rodziców - Pan Arkadiusz Czyrek, Pani wicedyrektor - Barbara Baucz- Malij, Pani sekretarz - Anna Prodlik,.
 

Próbna ewakuacja

9 września 2023r. przeprowadzono próbną ewakuację uczniów i pracowników z budynku szkolnego w Dobrzeniu Wielkim.
Ćwiczenia rozpoczęły się o godz. 10.00. Ostatnia grupa zjawiła się na miejscu zbiórki, czyli na placu przy Kościele Św. Rocha po 5 minutach. Uczniowie i pracownicy opuszczali szkołę spokojnie i sprawnie.
Nauczyciele na miejscu zbiórki zdali raport dot. ilości uczniów obecnych w czasie zajęć oraz zebranych na placu zbiórki, celem wyeliminowania sytuacji, w której uczeń mógłby pozostać na terenie szkoły.
Nad sprawnym przebiegiem ewakuacji czuwali strażacy z OSP z Dobrzenia Wielkiego.
Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w próbnej ewakuacji, której głównym celem było zapoznanie uczniów i pracowników szkoły z praktycznym zastosowaniem procedur dotyczących zachowania się w przypadku wybuchu pożaru lub powstania innego zagrożenia dla życia i zdrowia.

Konkurs: Czytam wszędzie rozstrzygnięty!

Informujemy, iż został rozstrzygnięty konkurs fotograficzny „Czytam wszędzie”. Jego celem było ukazanie czytania jako atrakcyjnej formy spędzania wolnego czasu, promocja, popularyzacja czytelnictwa oraz rozwijanie wrażliwości artystycznej. Poprzez swoje prace udowodniliście, że czytać można naprawdę wszędzie, a książka jest niezwykle fotogenicznym obiektem. Byliście bardzo kreatywni, jak zwykle stanęliście na wysokości zadania.
Oceniając zdjęcia, komisja wzięła pod uwagę ogólny wyraz artystyczny, pomysłowość, oryginalność ujęcia tematu oraz włożony wysiłek. Ze względu na wysoki poziom prezentowanych prac, oprócz nagród głównych, Jury przyznało także wyróżnienia. Nagrody książkowe dla uczniów Liceum Ogólnokształcącego zostały zakupione ze środków finansowych otrzymanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pozostałe nagrody ufundowała Rada Rodziców.

Dyktando Niepodległościowe

Jak zapisać słowa czyhały, hołd czy też Podhale? Z tymi dylematami ortograficznymi zmagali się uczniowie podczas Dyktanda Niepodległościowego  „Po polsku o historii". Trzymamy  kciuki   i z niecierpliwością czekamy na wyniki.

Święto Pieczonego Ziemniaka

Jesień to czas zbiorów ziemniaków. Z tej okazji uczniowie klasy 1 obchodzili dzisiaj "Święto Pieczonego Ziemniaka”.
W słoneczny poranek udali się na Balaton. Tam czekało na nich wiele ciekawych zabaw oraz liczne „ziemniaczane konkurencje”. Dzieci mogły wykazać się szybkością, zwinnością i celnością w wyścigu z ziemniakiem na łyżce oraz sadzeniu i zbieraniu ziemniaków.
Po sportowej rywalizacji nadszedł czas na degustację ziemniaków oraz smakowitych kiełbasek przygotowanych przez rodziców pierwszaków.
Zwieńczeniem imprezy były zajęcia plastyczne podczas których powstały fantastyczne „Ziemniaczane Stworki - Potworki”. Z dobrym humorem oraz uśmiechem na twarzach, na których pozostawały jeszcze ślady pieczonych smakołyków, zakończono obchody tego pięknego, jesiennego święta.

Międzynarodowy Dzień Kropki

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzimy 15 września.
A tak Dzień Kropki wyglądał w naszej szkole. Było kreatywnie, kolorowo i wesoło.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2023/2024

4 września 2023 roku odbyła się w naszej szkole uroczysta inauguracja roku szkolego 2023/2024. Tego dnia do grona uczniów szkoły podstawowej dołaczyło 25 pierwszoklasiastów, Ich wychowawczynią została Pani Katarzyna Wojnarowska. 

gaelria zdjęć na fb: (10) Facebook

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2022/2023

W piątek 23 czerwca zakończyliśmy kolejny rok szkolny. Rok pełen nowych doświadczeń i zdobytej wiedzy.
Jak co roku dyrekcja wraz z wychowawcami nagrodziła uczniów szczególnie zaangażowanych w działaniach na rzecz szkoły, Samorządu Uczniowskiego, wykazujących się wysokimi wynikami w nauce, zachowaniu oraz reprezentujących szkołę lub angażujących się w konkursach i zawodach sportowych.

Wszystkim Uczniom gratulujemy i życzymy bezpiecznych i udanych wakacji!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji na FB: 

Facebook

Facebook

 

 

Gala Sportu

 
„Sukcesu nie mierzy się ilością pucharów, ale tym, jaki dystans musiałeś przebyć, aby dotrzeć w miejsce, w którym jesteś, stamtąd, gdzie byłeś.”
 
22 czerwca odbyła się w naszej szkole Gala Sportu podczas, której nagrodzono naszych uczniów za sukcesy sportowe, a było ich wiele.
Gratulujemy naszym szkolnym sportowcom, którzy przez cały rok szkolny zmagali się w rozgrywkach gminnych, powiatowych i wojewódzkich.
Brawo Wy!
Więcej zdjęć na FB: Facebook