Statystyki

  • Odwiedziło nas: 181994
  • Do końca roku: 303 dni
  • Do wakacji: 110 dni

Kalendarium

Niedziela, 2024-03-03

Imieniny: Kingi, Maryna

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna


 

 

  

 

 

 

 

 

Aktualności

Robimy pyszny sok

 Podsumowując temat o ,zdrowiu dzieci przygotowały pyszny sok owocowo - warzywny. Największą frajdę dzieciom sprawiły samodzielne wkładanie owoców do sokowirówki. Sok tak smakował, że dzieci podchodziły kilka razy po dokładkę. I o to właśnie chodzi warzywa i owoce to samo zdrowie.

Poznajemy wiersze Juliana Tuwima

Dzisiaj uczniowie klasy pierwszej poznali kolejny wiersz Juliana Tuwima. Tym razem były to "Okulary". Śmiechu było co niemiara. 

Lekcja z panią pielęgniarką

 28.02 z wizytą w naszej klasie była Pani pielęgniarka, która przeprowadziła z dziećmi pogadankę na temat szeroko pojętego zdrowia. Usłyszeliśmy jak dbać o zmysł wzroku i słuchu. Dziękujemy Pani Uli za ciekawą lekcję na której dowiedzieliśmy się wiele cennych informacji na temat naszego zdrowia.

Dzień Babci i Dziadka

 Dnia 26 lutego w naszej szkole odbyła się uroczystość z okazji Święta Babci i Dziadka. Babcia i Dziadek to bardzo ważne osoby w życiu każdego dziecka, dlatego w tym szczególnym dniu dzieci z klas 1-3 również pamiętały o swoich Babciach i Dziadkach i wspólnie ze swoimi paniami przygotowały dla nich przedstawienie. Licznie przybyli goście  z niecierpliwością czekali na rozpoczęcie występu swoich wnucząt. Na twarzach dzieci widać było ogromną radość oraz skupienie. Dzieci zaprezentowały piękny program artystyczny: śpiewały, tańczyły, recytowały wiersze oraz grały na instrumentach. Wszyscy z dumą patrzyli na swoje wnuczęta, które włożyły wiele wysiłku w to, aby jak najlepiej wyrazić swoją miłość i szacunek. Gościom towarzyszyły radość, uśmiech oraz łzy wzruszenia. Następnie dzieci wraz z Babciami oraz Dziadkami zostali zaproszeni na przygotowany z tej okazji słodki poczęstunek,  który przygotowali rodzice uczniów klas 1-3. Bardzo im za to dziękujemy. 

 

Wyjazd klas 1-4 na narty

We wtorek 20 lutego uczniowie klas 1-4 mieli okazję do nauki jazdy na nartach i doskonalenia techniki.
Narciarska rodzina Zespołu Szkół znowu się powiększyła o 14 nowych adeptów!
Brawo dla wszystkich małych narciarzy!⛷️⛷️⛷️

Nasi uczniowie na meczu siatkówki

W sobotę nasi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w meczu siatkówki Uni Opole 1/4 finału Tauron Puchar Polski Kobiet 2024.
Nasz doping był całkiem dobry, bo Wilczyce z Opola pokonały Stal Mielec, tym samym uzyskując awans do 1/2 Finału.
GRATULUJEMY i dziękujemy za piękne widowisko sportowe
Dziękujemy Pani Beacie Chmielniak za zorganizowanie wejściówek na mecz

Konkurs recytatorski w języku niemieckim "Jugend trägt Gedichte vor".

19.02 odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski w języku niemieckim "Jugend trägt Gedichte vor".
W etapie szkolnym wzięło 6 uczniów naszej szkoły, oto wyniki:
1 miejsce - Florian Bialas kl. IV
2 miejsce - Sonia Sudoł kl.V
3 miejsce - Amelia Waindok kl. IV
Wszystkim uczestnikom gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia na etapie gminnym

Sukcesy naszych uczniów w finale powiatu w tenisie stołowym

W finale powiatu w tenisie stołowym, który odbył się dziś w Niemodlinie, Emilia Wenzke wywalczyła pierwsze miejsce i uzyskała awans do Mistrzostw Województwa.
Marek Kita w kategorii chłopców Igrzysk Dzieci zajął piąte miejsce, które również dało mu awans do finału wojewódzkiego.
Bardzo dobrze zaprezentowaliśmy się w grze drużynowej, ponieważ obie drużyny - dziewcząt i chłopców - stanęły na trzecim miejscu podium, które premiowane jest awansem do gry na szczeblu wojewódzkim.
Zatem:
Drużyna dziewcząt Emilia Wenzke i Łucja Tarkowska III miejsce.
Drużyna chłopców Marek Kita i Mateusz Kafel III miejsce
Gratulujemy awansu!!!

XII edycja edycja międzyszkolnego konkursu języka angielskiego „Get Your Tongue Around" za nami

 
XII edycja edycja międzyszkolnego konkursu języka angielskiego „Get Your Tongue Around” odbyła się 14 lutego 2024r w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim
Do walki o cenne nagrody stanęło 12 uczniów ze szkół podstawowych w Dobrzeniu Wielkim (PSP nr 1 i PSP nr 3), Murowie oraz Chróścicach.
Pierwsze miejsce zdobyła para Katarzyna Pasalska / Maria Polok z PSP nr 1 w Dobrzeniu Wielkim. Drugie miejsce zajęły Zuzanna Warzecha / Amelia Bagrowicz, również z PSP nr1 w Dobrzeniu Wielkim. Trzecie miejsce zajęli uczniowie Franciszek Duraj/Bartosz Talacha z PSP w Murowie.

Klasowy Konkurs Recytatorski

Dnia 7 lutego br. klasa 3 SP wzięła udział w klasowym konkursie recytatorskim. Dzieci prezentowały wiersze Juliana Tuwima. Można było usłyszeć m.in. "Abecadło", "Okulary ", "Kotek", "Dżoncio", "Dwa Michały", "Bambo", "Zosia Samosia", " Idzie Grześ",
" List". Jury w składzie: Katarzyna Czok i Daria Libawska nie miały łatwego zadania, aby wyłonić zwycięzcę.
I miejsce zajął Daniel Matuszczyk
II miejsce- Zofia Pieczarka
III miejsce- Wiktoria Bednorz. Wyróżniono też Oliwię Browarską oraz Polę Szubrycht. Każdy uczestnik został też nagrodzony drobnym upominkiem.