Statystyki

  • Odwiedziło nas: 206570
  • Do końca roku: 225 dni
  • Do wakacji: 32 dni

Kalendarium

Poniedziałek, 2024-05-20

Imieniny: Bazylego, Bernardyna

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna


 

 

  

 

 

 

 

 

Aktualności

Wycieczka do Kopalni Srebra

Dnia 16 maja klasy 2 i 3 SP pojechały na wycieczkę do Tarnowskich Gór, gdzie zwiedzaliśmy Kopalnię Srebra. Dzieci usłyszały legendę o tym skąd wzięło się srebro w Tarnowskich Górach oraz obejrzały wystawy multimedialne. Następnie windą zjechaliśmy pod ziemię, aby przejść wąskimi korytarzami kopalni, gdzie mieliśmy okazję zobaczyć Skarbnika oraz efekty pracy gwarków. Największą atrakcją było przepłynięcie łodzią wodnym korytarzem. Spod kopalni wyruszyliśmy do Radzionkowa, gdzie znajduje się Muzeum Chleba. Zgromadzone zostały tam eksponaty zbierane przez wiele lat, które służyły do wytwarzania chleba. Dzieci też obejrzały projekcję filmu "CHLEB" , gdzie poznały historię chleba, jego pochodzenie i proces produkcji oraz tradycje z nim związane. Największą atrakcją w muzeum było własnoręczne wykonanie chlebowych plecionek, które później skonsumowały. Wycieczka była bardzo udana i dostarczyła dzieciom wiele wrażeń.

Trzecioteścik

Dnia 9 maja uczniowie klasy 3 pisali swój pierwszy egzamin- Trzecioteścik. Zmagali się z zadaniami z polskiego , matematyki i przyrody. Zdaniem dzieci zadania nie były zbyt trudne. Humory i dobre nastroje dopisywały.

Pielgrzymka dziękczynna klasy III

W środę 8 maja dzieci pierwszokomunijne z klasy III wraz z księdzem Janem Polokiem, księdzem wikarym Wojciechem Kuzyszynem oraz swoją wychowawczynią Darią Libawską udały się na pielgrzymkę na Górę Św. Anny. Dzieci w swoich białych albach uczestniczyły we mszy świętej w Bazylice Świętej Anny. Później w Domu Pielgrzyma zjadły śniadanie i udały się pod ołtarz papieski, Grotę lurdzką oraz pod pomnik Jana Pawła II. Po przerwie na zakup pamiątek udały się do Kamienia Śląskiego. Tam zwiedzały pałac,park, sanatorium oraz modliły się w kaplicy Św. Jacka.

Uwaga konkurs !

Ochotnicza Straż Pożarna w Bąkowicach zaprasza do udziału w konkursie plastycznym dzieci szkół podstawowych z terenu LGD Stobrawski Zielony Szlak. Konkurs ten jest wydarzeniem towarzyszącym premierze filmu dokumentalnego pt.: „Duch Ziemi Ojców na Stobrawskim Zielonym Szlaku" opowiadającym historię chóru „Halka" z Bąkowic. Prace zgłoszone do konkursu utworzą wystawę, która będzie zaprezentowana na premierze filmu - 4 czerwca w Gminnym Centrum Kultury w Świerczowie.
 

Orzeł matematyczny

11 uczniów klasy 2 PSP wzięło udział w Ogólnopolskim Konkursie Matematycznym organizowanym przez Konkursy Delta.

Adam Cebula zdobył 19 miejsce, Antoni Skorupa i Alicja Wojtasek 21 miejsce, 22 miejsce Oliwia Strzys i Michał Stawiński oraz Jakub Rippel, który zdobył 25 miejsce. W konkursie udział również wzięli: Tymon Kassak, Maria Miśkowiec, Karol Pawlak, Piotr Pisz, Jonasz Zdera. Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i czekamy na wyniki kolejnej edycji.

Rozstrzygnięto konkurs na projekt koszulki sportowej dla uczniów PSP!

W konkursie uczestniczyli uczniowie klas 4,5,6. Wyróżnienia w konkursie otrzymały Emilia Zdzuj, Karolina Chmielniak, Paulina Pampuch, Julia Jankowska i Lena Cebula.
Zwycięzcami konkursu zostały uczennice klasy czwartej Amelia Waidok, Hanna Mościcka, Nina Polok, Vivienne Glatki.
Gratulujemy zaangażowania i dziękujemy Radzie Rodziców za ufundowanie biletów do kina.

Odkrywamy Wielką Brytanię: Projekt uczniów klasy 5

W ramach zajęć z języka angielskiego uczniowie klasy 5 wzięli udział w fascynującym projekcie poświęconym krajom Wielkiej Brytanii: Anglii, Walii, Szkocji, Irlandii i Irlandii Północnej.
Projekt ten nie tylko rozwija umiejętności językowe uczniów, ale także pozwala im zgłębić historię, kulturę i tradycje tych wyjątkowych regionów.
 
 

Światowy Dzień Poezji

Z okazji Światowego Dnia Poezji, ustanowionego w 1999 roku przez UNESCO, którego celem jest promocja, czytania, pisania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie, uczniowie klas 4-6 uczestniczyli w konkursie zorganizowanym przez bibliotekę szkolną.
Celem było napisanie wiersza, który miał składać się z minimum 10 wersów i wcześniej nie został opublikowany i nagrodzony.
Wyróżnienia przyznano Florianowi Bialasowi z klasy IV oraz Dominice Kołodziej z klasy V.
Gratulujemy!

Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego " Look at me!"

Dnia 25 kwietnia odbył się w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Języka Angielskiego "Look at me!"
Uczniowie zaprezentowali swoje umiejętności, śpiewając i recytując wiersze.
Spośród uczestników I miejsce zajęła Helena Urbańska, uczennica Szkoły Podstawowej w Chróścicach, II miejsce - Emilia Strzała, a III - Małgorzata Rapacz, uczennice Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję, że za rok ponownie spotkamy się w czasie kolejnej edycji konkursu „Look at me!