Statystyki

  • Odwiedziło nas: 720918
  • Do końca roku: 196 dni
  • Do wakacji: 8 dni

Kalendarium

Czwartek, 2026-06-18

Imieniny: Elżbiety, Marka

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

    

 

   DOKUMENTY DO POBRANIA

Aktualności

Gala podsumowująca konkursy przedmiotowe.

Z wielką dumą prezentujemy fotografie z uroczystej gali podsumowującej konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego, która odbyła się 16 czerwca w Gminnym Ośrodku kultury w Dobrzeniu Wielkim, a zorganizowana została przez Kuratorium Oświaty w Opolu.
W czasie trwania gali została wyróżniona uczennica klasy ósmej naszej szkoly - Julia Jankowska - zwyciężczyni Wojewódzkiego Konkursu Polonistycznego dla uczniów szkół podstawowych województwa opolskiego!

Zakończenie porannych zajęć koszykarskich w ramach programu „Aktywna Szkoła”

Dobiegły końca poranne zajęcia koszykarskie realizowane w ramach programu „Aktywna Szkoła”. Przez cały rok szkolny regularnie uczestniczyło w nich 16 uczniów z klas I–VII, którzy dwa razy w tygodniu spotykali się już o godzinie 6:50, aby wspólnie rozwijać swoje umiejętności koszykarskie, aktywnie rozpoczynać dzień i doskonalić sportowe nawyki.
Jak co roku wyróżniliśmy osoby, które osiągnęły imponującą, 100% frekwencję na zajęciach. W tym roku są to:
 Milena Świtała – klasa VI
 Alicja Wojtasek – klasa IV
 Nikodem Michala – klasa III

Gramy w Ręczną

W sobotni poranek uczniowie PSP nr 3 w Dobrzeniu Wielkim, uczestniczący w programie „Gramy w Ręczną”, wzięli udział w turnieju z udziałem drużyn z województwa opolskiego. Zawody odbyły się w Zespole Szkół w Dobrzeniu Wielkim.
Nasz zespół wystąpił w kategorii drużyn mieszanych i zmierzył się z reprezentacjami Komprachcic, PSP nr 1 w Opolu, PSP nr 24 w Opolu oraz Kolnicy.

Klasa 3 konstruuje latawce.

Po lekturze mitu o Dedalu i Ikarze uczniowie klasy 3 zamienili się w prawdziwych konstruktorów!
Inspirując się historią słynnego wynalazcy i jego syna, trzecioklasiści własnoręcznie wykonali kolorowe latawce. Podczas pracy wykazali się kreatywnością, starannością i pomysłowością.
Najbardziej wyczekiwanym momentem było oczywiście testowanie konstrukcji na świeżym powietrzu. Dzieciaki z wielką radością sprawdzały czy latawce wzbiją się w niebo.

Jak nie czytam, jak czytam.

Uczniowie klas I–III PSP wzięli udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej „Jak nie czytam, jak czytam”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży oraz pokazanie, że czytanie może być ciekawą i przyjemną formą spędzania czasu.
Klasa I oddała się lekturze w swojej sali lekcyjnej, gdzie w spokojnej atmosferze uczniowie mogli zanurzyć się w świecie książek. Natomiast klasy II i III wykorzystały piękną pogodę i czytały na świeżym powietrzu, łącząc przyjemność czytania z kontaktem z naturą.

10 czerwca odbyła się III edycja międzyszkolnego konkursu z języka angielskiego "LOOK AT ME!."

W tym roku do udziału w konkursie zgłosiły się 4 szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa z Brynicy, Publiczna Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej z Chróścic, Publiczna Szkoła Podstawowa z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim oraz gospodarze imprezy. Konkurs skierowany był do uczniów klas I-III, a uczniowie mieli zaprezentować swoje umiejętności, śpiewając piosenki oraz recytując wiersze w języku angielskim.
Uczestnicy konkursu zaprezentowali piękne piosenki i humorystyczne wierszyki.
Sposród uczestników I miejsce zdobyła uczennica Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej z Chróścic - Helena Urbańska, II miejsce zajęła Celina Kessler -uczennica naszej szkoły,, a III miejsce - Laura Siejka ze Szkoły Podstawowej z Oddziałami Sportowymi w Dobrzeniu Wielkim.

Egzamin na kartę rowerową.

Mamy nowych, pełnoprawnych uczestników ruchu drogowego! Wszyscy uczniowie klasy 4 zdali egzamin na kartę rowerową.
Gratulujemy i życzymy bezpiecznych podróży!

Pożegnanie klasy 8 w aktywnym stylu.

Za nami wyjątkowa, dwudniowa wycieczka rowerowo-kajakowa, która była pięknym zwieńczeniem wspólnie spędzonych lat.
Naszą przygodę rozpoczęliśmy od przejazdu rowerami do Turawy. Następnie uczestnicy wyruszyli na pięciogodzinny spływ kajakowy Małą Panwią, podziwiając piękno przyrody i sprawdzając swoją wytrwałość. Wieczór upłynął przy ognisku, wspólnych grach, zabawach i rozmowach, które na długo pozostaną w naszej pamięci.
Drugi dzień rozpoczęliśmy bardzo aktywnie – porannym joggingiem, a następnie wycieczką rowerową do parku linowego i nad Jezioro Średnie. Nie zabrakło także czasu na siatkówkę plażową, lody, plażowanie i chwilę zasłużonego relaksu.

W Funzeum

Dnia 3 czerwca odbył się wyjazd klas 1 i 2 do Funzeum w Gliwicach. Podczas wizyty uczestnicy zwiedzali interaktywne wystawy oraz brali udział w warsztatach tworzenia slime.
Każdy miał możliwość samodzielnie przygotować własnego slime'a, wybierając kolory i dodatki. Zajęcia były ciekawe, rozwijały kreatywność oraz dostarczyły wielu pozytywnych wrażeń.
Wyjazd przebiegł w miłej atmosferze, a uczestnicy wrócili zadowoleni i pełni nowych doświadczeń.
 

Uczniowie klasy 3 zakończyli cykl 4 zajęć przyrodniczo-survivalowych „Leśna Banda”.

Podczas ostatniego spotkania poznawali fascynujący świat owadów i ich cykl rozwojowy. Nie zabrakło również czasu na relaks oraz świetną zabawę na leśnym placu zabaw. To były pełne przygód i ciekawych odkryć zajęcia, które pozwoliły dzieciom uczyć się poprzez bezpośredni kontakt z naturą.