Statystyki

  • Odwiedziło nas: 98509
  • Do końca roku: 217 dni
  • Do wakacji: 26 dni

Kalendarium

Niedziela, 2023-05-28

Imieniny: Augustyna, Ingi

Kontakt

tel. 774032820

e - mail sekretariat@zsdobrzenwielki.pl

Jesteś tutaj:
  1. Start

Strona główna

Aktualności

Ogólnopolski Sprawdzian Kompetencji Trzecioklasisty

W dniach 11 i 12 maja  uczniowie klasy III napisali swój pierwszy poważny egzamin. Zmierzyli się z zadaniami z edukacji polonistycznej,  społecznej oraz matematycznej. Trzymamy kciuki za jak najlepsze wyniki tzw. Trzecioteściku. 

Obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek

20. Ogólnopolski Tydzień Bibliotek odbywa się w 2023 roku pod hasłem „Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA!”. Hasło to kładzie nacisk na społeczny charakter instytucji. Biblioteka jest miejscem, które gromadzi społeczność zarówno jako grupę, jak i każdą poszczególną osobę. Każdy może znaleźć w niej coś ciekawego dla siebie: zarówno naukową odpowiedź na zawiłe pytanie, jak i przenieś się w świt fantastycznych przygód. Oferta biblioteki jest różnorodna i dostosowana do wieku czytelnika, jego pasji i zainteresowań. To właśnie dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.  

 

Śląskie beranie

W dniu 12 maja uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XXIX edycji Wojewódzkiego Konkursu Gawędziarskiego "Śląskie Beranie".
Przysłuchując się wystąpieniom uczniów z różnych stron województwa, mogliśmy podziwiać, jak zróżnicowana jest gwara śląska.
Konkurencja była ogromna, bo w różnych kategoriach wiekowych do konkursu przystąpiło ponad 180 uczestników.

Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

12.05 w naszej szkole odbył się po raz pierwszy konkurs z języka angielskiego skierowany dla klas 1-5, który zorganizowały Daria Pieczara i Marta Piętka.    Do konkursu zgłosiło się 19 uczniów. Uczestnicy konkursu prezentowali swoje wybrane wiersze i piosenki. Jury oceniając  brało pod uwagę dykcję, poprawność językową,  walory głosowe oraz ogólny występ artystyczny. Ponieważ z klas 4,5 zgłosiła się tylko 1 osoba, jury postanowiło przyznać po 2 pierwsze, 2 drugie i 2 trzecie miejsca.

Pielgrzymka dziękczynna klasy III

W środę 10 maja dzieci pierwszokomunijne z klasy  III wraz z księdzem proboszczem  Janem Polokiem, księdzem wikarym Wojciechem Kuzyszynem oraz swoją  wychowawczynią Katarzyną Wojnarowską udały się na pielgrzymkę na Górę Św. Anny.

Po dotarciu na miejsce dzieci ubrane w białe alby uczestniczyły we mszy świętej dziękczynnej za dar przyjęcia Komunii Św. w Bazylice Świętej Anny. 

Zajęcia klasy 1 z udziałem psa

 Dzisiaj na Balatonie klasa 1 w ciekawy sposób spędziła lekcje, a to dzięki  spotkaniu z Panią Dominiką Skorupa, która przyszła ze swoim psem Karmelem. Podczas spotkania, dzieci poznały zasady postępowania z nieznanym psem, jak się chronić  w razie ataku. Bardzo podobało im się jak pies wykonywał komendy oraz biegał za frisbee. Na koniec dzieci również miały swój tor przeszkód, który pokonały w bardzo dobrym czasie. Zajęcia te dały wiele radości, były pouczające i pełne emocji. Bardzo dziękujemy Pani Dominice za ciekawie spędzony czas.

Wycieczka klasy 2 i 3 do Funzeum

Czy w muzeum można się dobrze bawić?? Można!!! Tym bardziej jeżeli będzie to Funzeum.  Dzisiaj przekonali się o tym uczniowie klasy 2 i 3, którzy zwiedzili Muzeum Światła i Kolorów w Gliwicach. Znajduje się tam kilkadziesiąt multisensorycznych eksponatów i instalacji wchodzących w skład wystaw Kolor i Światło. Gliwickie muzeum wykorzystuje nowoczesne technologie cyfrowe i umożliwia dzieciom zdobywanie wiedzy w sposób: nowoczesny, interesujący i zapewniający rozrywkę.

Przemieszczając się pomiędzy  kolorowymi pokojami czuliśmy się  jakbyśmy byli w bajkowym świecie.

To był piękny i radosny dzień. Sami zobaczcie !

Więcej zdjęć na naszym FB: https://www.facebook.com/PSP3DobrzenWielki/photos/pcb.1034316887973612/1034313771307257/

Wycieczka klasy 1

5 maja klasa 1 wybrała się na wycieczkę do Głogówka i Olszowej.
Najpierw udaliśmy się do firmy FILPLAST w Głogówku, gdzie dzięki uprzejmości Pana Michała Kubisa mogliśmy zobaczyć linię produkcyjną okien. Dzieci poznały etapy powstawania okien, a później wzięły udział w quizie, w czasie którego bezbłędnie odpowiadały na pytania dotyczące tego, co wcześniej zobaczyły. Na koniec dzieci otrzymały upominki.
Bardzo dziękujemy pracownikom firmy FILPLAST za ciekawe przybliżenie dzieciom sposobu produkcji okien i drzwi.
 
 

Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej

28 kwietnia 2023r. w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Kup odbył się Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej dla klas IV – VIII Publicznej Szkoły PodstawowejWzięło w nim udział 9 uczniów.  Przedsięwzięcie miało na celu rozwijanie zdolności i umiejętności recytatorskich dzieci oraz popularyzowanie twórczości poetki, która w tym roku obchodzi setną rocznicę swoich urodzin. Warto przypomnieć, że Senat RP uhonorował jej imieniem rok 2023. Wszyscy uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością tekstu oraz umiejętnościami recytatorskimi. Naszą szkołę reprezentowała Emilia Zdzuj z klasy IV oraz Julia Jankowska i Kevin Kupczyk z kl.V, którzy zostali przygotowani przez nauczycielkę języka polskiego – Panią Lidię Majchrak. Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, gdyż wszystkie występy były na najwyższym poziomie. Przy ocenie występów zwracano uwagę na pamięciowe opanowanie tekstu, interpretację utworu oraz ogólny wyraz artystyczny. Kevin Kupczyk zajął II miejsce, a Julia Jankowska III.

Każdy uczestnik otrzymał dyplom i nagrodę. Gratulujemy laureatom i życzymy dalszych sukcesów!

Wizyta w OSP

4.05 klasa 1 i 2 wybrała się na spacer do Ochotniczej Straży Pożarnej w Dobrzeniu Wielkim. W straży czekali już na nas strażacy ochotnicy, którzy bardzo interesująco opowiadali o zawodzie strażaka oraz pokazywali sprzęt z którego korzystają podczas akcji. Oczywiście największą atrakcją dla dzieciaków było lanie wody, a także wejście do każdego samochodu, łódki oaz przymierzanie strojów. Nie zapomnieliśmy również o ich święcie, które obchodzili tego dnia  dzieci zaśpiewały sto lat i  wręczyły upominek. Strażacy również mieli dla nich słodki upominek. Bardzo dziękujemy za tak  wspaniałą prelekcję i życzymy bezpiecznych powrotów z akcji.

Więcej zdjęć na FB: (9) Facebook